Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Верховна Рада схвалила приєднання України до Другого протоколу до Гаазької конвенції

Опубліковано:
Завершено

30 квітня 2020 року ВРУ прийняла («за» 321 голос) проект Закону про приєднання України до Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року (№0036) – в цілому.

Як зазначила т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко: «Прийняття проекту Закону є кроком до міжнародно-правового регулювання захисту культурних цінностей, який на сьогоднішній день в умовах збройної агресії Російської Федерації є надзвичайно важливим завданням для України. Я пишаюся тим, що нам вдалося реалізувати те, про що стільки років велися розмови».

Ратифікація Другого протоколу до Гаазької конвенції «Про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року» є надзвичайно важливою подією, оскільки значно розширює та посилює відповідальність за злочини у сфері охорони культурної спадщини у разі збройного конфлікту, оскільки
– встановлює додаткові обмеження в застосуванні принципу «військової необхідності»,
– запроваджує інститут «посиленого захисту»,
– регламентує питання кримінального переслідування за злочини проти культурних цінностей,
– а також передбачає захист культурних цінностей на окупованих територіях, так як під час збройного конфлікту забороняється:

• будь-яке використання цих цінностей, якщо воно може призвести до їх руйнування або пошкодження;
• будь-який незаконний експорт, інше вилучення або передача права власності на культурну цінність;
• будь-які археологічні розкопки, якщо тільки це не потрібно виключно для охорони, обліку або збереження культурної цінності;
• будь-які модифікації або зміну виду використання культурної цінності, які мають за мету приховати або знищити свідчення культурного, історичного чи наукового характеру.