Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

10 березня у Музеї війни відбудеться презентація проєкту «Друга світова на мапі України»

10 березня о 15:00 у Музеї війни відбудеться презентація проєкту «Друга світова на мапі України». 

Як зазначають у пресслужбі музею, над електронно-картографічним проєктом «Друга світова на мапі України», установа працювала не один рік. У проєкті є  інформація про назву, підпорядкування й географічне положення 44 596 населених пунктів станом на 1946 і 2014 рр. – від завершення Другої світової до початку російсько-української війни.

Адміністративно-територіальну складову доповнюють відомості про війська, цивільне населення тощо. У базі можна знайти населені пункти, окуповані не лише німецькими військами, а й угорською та румунською арміями. Зафіксовано місця боїв між УПА,  військами Вермахту й НКВД.

«Вражають відомості про села, які до чотирьох разів переходили з рук в руки. Трагічну долю мирного населення засвідчують близько 700 ущент спалених під час німецької окупації сіл і містечок, а також сотні сіл, які були зняті з обліку радянською владою за підтримку українських повстанців», – зазначають у музеї.   

Під час презентації, науковці розкажуть про виявлені цікаві факти з військової географії України, ознайомлять з унікальними воєнними картами, розкажуть про  використані першоджерела із фондів провідних архівів України. 

Захід відбудеться в офісі музею (Лаврська, 24).

Контакти організаторів:

Тел. +38-067-459-55-11, Світлана Даценко

e-mail: [email protected]