Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

13 листопада у Львівській національній опері відбудеться премʼєра опери Євгена Станковича «Страшна помста»

Львівська національна опера запрошує на світову премʼєру опери «Страшна помста» Євгена Станковича. Цей твір досі жодного разу не виконувався, тож глядачі матимуть унікальну можливість почути його вперше. Виставу присвячують 80-річчю від дня народження композитора, якого вважають справжньою живою легендою української музики. Перші покази вистави відбудуться 13, 25 і 26 листопада.

Премʼєра такого масштабу стала справжнім викликом для Львівської національної опери. Адже репетиційний процес переривався численними сигналами повітряної тривоги. Та попри це артисти продовжували займатися в укриттях, не зупинялися і процеси виготовлення декорацій та пошиття костюмів. 

Для постановки до України під час війни, на запрошення театру, наважилася приїхати міжнародна команда на чолі із німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографкою і дизайнеркою костюмів Анною Шеттль. За диригентським пультом –  добре знаний першовідкривач та один із кращих інтерпретаторів творів Станковича – Володимир Сіренко, а також музичний керівник театру Іван Чередніченко. Серед команди Львівської опери: балетмейстер – Сергій Наєнко, хормейстер-постановник – Вадим Яценко, художник світла – Олександр Мезенцев.

Опера «Страшна помста» за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя стала другим твором Євгена Станковича, після феєрії «Коли цвіте папороть», поставленим на сцені Львівської національної опери в рамках творчої програми «Український прорив». Містична історія про страшну розплату за жахливі злодіяння, що відзеркалює події сьогодення, неодмінно резонуватиме із почуттями та переживаннями кожного українця.

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду – ініціативи для підтримки культурних та освітніх організацій, що постраждали від війни проти України.