Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

15 червня відбудеться презентація картини «Свята Варвара»

15 червня о 13:00 в приміщенні Музею Ханенків відбудеться презентація картини «Свята Варвара».

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України; Міністерство закордонних справ України; Посольство України в Королівстві Швеція.

Учасники: Олександр Ткаченко – Міністр культури та інформаційної політики України; Тобіас Тиберг – Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні; Яна Барінова – директорка Департаменту культури Київської міської державної адміністрації; Катерина Чуєва – генеральна директорка Музею Ханенків; Олена Живкова – кураторка європейської колекції Музею Ханенків.

Акредитація ЗМІ: [email protected], +380939811795 Ольга Носко.

Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 15.

Довідково: Подарувати картину Україні вирішив доктор медицини і філософії, почесний професор Сальгренської медичної академії Гетеборзького університету Торе Хальстрем – адже саме у соборі Святого Володимира у Києві зберігаються мощі Святої Великомучениці Варвари. Передача картини саме до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків також має символічне значення.

Свята Варвара – християнська діва-мучениця. Її батько – заможний язичник Діоскор – переховував Варвару від зовнішнього світу у неприступній башті. Коли дівчина таємно прийняла християнство, Діоскор піддав її тортурам та віддав місцевому правителю на страту. На зображеннях Святу Варвару можна впізнати за атрибутами – це башта, чаша з гостією (у католиків – символ останнього причастя перед смертю), меч (знаряддя її страти) та пальмова гілка (символ мучеництва).

Картину «Свята Варвара» професор Хальстрем придбав на аукціоні, проведеному авторитетним європейським Аукціонним домом «Буковскіс» у Стокгольмі 1994 року. Полотно датується 18 століттям та ймовірно належить пензлю іспанського художника. Подальші дослідження твору здійснюватимуть експертки з європейського живопису Музею Ханенків.