Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

22 грудня в Музеї війни відбудеться захід «Музейні діалоги. Різдвяна зустріч у Музеї війни»

Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс спільно з Польським Інститутом у Києві збирає друзів та партнерів, щоб розповісти про свою боротьбу на музейному фронті у 2022 році. 22 грудня о 13:00 вони розкажуть про реалізовані проєкти й поінформують про документування сучасної війни після повномасштабного вторгнення російського агресора 24 лютого 2022 року.

Загальна кількість зібраних музейними співробітниками артефактів під час експедицій на щойно визволених територіях на сьогодні перевищує 5500 одиниць. Це стало можливим за безпосередньої підтримки ЗСУ й підрозділів силового блоку країни, за сприяння органів влади та за участю волонтерів і місцевих жителів.

Упродовж 9 місяців Музей організував 16 виставок, які було проведено на території Меморіалу та у 12 країнах світу: у Франції, Південній Кореї, Німеччині, Чорногорії, Швеції, Польщі, Туреччині, Словаччині, Чехії, Литві, США та Люксембурзі.

У фокусі уваги перебуватимуть перша у світі музейна фотовиставка про сучасний етап російсько-української війни «Київ: репортаж одного дня. 8 березня 2022 р.», яка експонувалась у 10 країнах світу, та перша у світі музейна стаціонарна виставка про війну, яка триває і створена під час цієї ж таки війни, – «Україна – розп’яття», а також перша міжнародна музейна виставка в Європі України у статусі держави-кандидата на вступ до ЄС – «За волю України!», яка відкрилася 21 вересня 2022 р. в культурній столиці Європи м. Каунас (Литва).

Згадані проєкти стали першими кроками Музею на шляху до інтеграції в європейський та світовий культурний простір.

В онлайн-форматі відбудеться діалог із закордонними партнерами, за сприяння яких було реалізовано міжнародні виставкові проєкти про російсько-українську війну та мілітарну історію українського народу.

У межах заходу також відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю з Новою поштою, яка не раз надавала допомогу в безкоштовному транспортуванні зібраних музейними співробітниками артефактів.

Трансляція заходу відбуватиметься на офіційній сторінці Музею війни з 13:00 год. 22 грудня.