Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

24 лютого у Національному музеї історії України відкриється виставка «Азовсталь: нові сенси»

24 лютого у Національному музеї історії України відкриється виставка «Азовсталь: нові сенси» про один із найпотужніших символів героїзму та незламності російсько-української війни.

Цими днями минає рік від дня початку повномасштабного військового вторгнення рф в Україну. Українські захисники ціною власного життя продовжують відстоювати незалежність нашої держави, вибиваючи ворога з окупованих територій.

Одні з найзапекліших боїв російсько-української війни відбувались у Маріуполі. Фортецею для українських воїнів стала територія заводу «Азовсталь». Понад два місяці, перебуваючи у повному оточенні, українські бійці чинили опір російським окупантам.

«Азовсталь» пережив маховик сталінських репресій та руйнацію під час Другої світової війни. Саме тут, вже за часів незалежності, виготовили плити нового саркофагу для ЧАЕС та матеріали, з яких побудували Скляний міст у Києві. Частина виставкового проєкту розповідає історію підприємства від часу заснування до сьогодення. Та найважливішими на цій виставці є набуті за час повномасшабного вторгнення рф в Україну нові сенси – «Азовсталь» як твердиня незламного українського духу й героїзму. Ці нові сенси промовляють через історії захисників «Азовсталі», їхні слова, речі, спогади про них, а також пронизливі світлини бійця полку «Азов» Дмитра Козацького «Ореста».

Виставковий проєкт відбувається у співпраці з громадською організацією родин загиблих захисників України «Серце назовні».

Урочисте відкриття виставки відбудеться 24 лютого, у п’ятницю, о 15:00.

АКРЕДИТАЦІЯ ДЛЯ ЗМІ: https://docs.google.com/…/1MM1fsKdrgzAW-_u…/

Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96

Виставка в музеї працюватиме щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Телефон для довідок – (044) 278-48-64.

Адреса музею: вулиця Володимирська, 2.