Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

24 серпня у Скарбниці Національного музею історії України відкриється виставка «Збережено в Україні»

24 серпня до Дня Незалежності України у Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, вхід через головну браму Лаври) запрацює виставка «Збережено в Україні». 

Виставка діятиме до квітня 2023 року. Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Відвідувачам представлені речі, виконані у звіриному стилі, унікальне бронзове навершя із зображенням скіфського бога Папая. Найвразливіші шедеври греко-скіфського мистецтва, серед яких – і легендарна пектораль з кургану Товста Могила, на час війни представлені якісними копіями. Вишуканий керамічний посуд, виготовлений грецькими майстрами, демонструється у Скарбниці музею вперше. 

Скіфи та давні греки вірили в різних богів. Найбезстрашнішим із грецьких богів був Арес – бог війни. Ім’я бога війни давніх скіфів нам невідоме, проте ми знаємо, що його символами були дикий кабан та скіфський меч.  

За свідченнями давніх авторів, у VI ст. до н. е. скіфи перемогли ворога, що значно переважав їх за кількістю, – військо перського царя Дарія І. Вони захистили власні землі від загарбника та зберегли скарби своїх пращурів. Всі ці події, ймовірно, відбувалися на теренах сучасної України. Скіфи були видатними воїнами. Видатними воїнами є і українці.  

Ми прагнемо нагадати про спадщину, за яку, зокрема, боремося сьогодні. Ми здатні зберегти її для нащадків і – для всього світу.