Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

6 жовтня в Києві відкриється інтерактивний лабіринт «Не віррр – перевіррр» для підвищення рівня медіаграмотності

6 жовтня о 17:00 біля Колеса огляду на Контрактовій площі в Києві Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) відкриває інтерактивний лабіринт «Не віррр – перевіррр» в рамках проєкту «Мріємо та діємо». 

Переглянути відеопрезентацію

Серед спікерів:

  • Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України;

  • Марина Попатенко, заступниця міністра молоді та спорту України;

  • Марина Хонда, заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень;

  • Юлія Ткачук, заступниця директорки програми «Мріємо та діємо», Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

В умовах війни уміння фільтрувати новини тісно пов’язане з особистою безпекою людини. Медіаграмотність може в прямому сенсі врятувати життя, тому ціль МКІП – надати українцям всі можливості для того, щоб вони ставали стійкішими до дезінформації. 

Лабіринт «Не віррр – перевіррр» – це перший в Україні проєкт, який розміщується в різних куточках України та підвищує рівень медіаграмотності відвідувачів. За допомогою реальних сценаріїв та завдань відвідувачі можуть отримати практичні знання та навички безпеки в інформаційному просторі. 

Тематичні блоки (кімнати) сформульовані таким чином, аби допомогти учасникам здобути компетентність інформаційної та медійної грамотності та вдосконалити навички критичного сприйняття інформації, стійкості до зовнішніх і внутрішніх впливів та пропаганди, розпізнавати спроби маніпулювати інформацією та емоціями та відрізняти факти від суджень.

Все це необхідно, аби бути добре поінформованими, вимогливими та активними громадянами, здатними протистояти маніпулятивній пропаганді та дезінформації, що своєю чергою сприятиме більш згуртованій та стійкій Україні.