Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

До Дня Героїв Небесної Сотні у Києві прозвучить твір «Майдан 2014» Валентина Сильвестрова у виконанні хору капели імені Бориса Лятошинського

17 лютого Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики представить хоровий твір Валентина Сильвестрова «Майдан 2014». Концерт відбудеться у Лютеранській церкві Святої Катерини о 17:00.

«Майдан 2014» — це великий цикл з 15 номерів для хору a cappella та солістів, в якому український композитор втілив власні переживання подій Революції гідності, а також спостереження за змінами в українському суспільстві цього періоду.

За словами Валентина Сильвестрова, його вразило, як українці на Майдані, залежно від характеру подій, щоразу по-різному виконували гімн України, тож він створив власні «гімни» на слова «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського.

Також копозитор використовує у циклі поезію Тараса Шевченка, канонічні латинські («Agnus Dei», «Lacrimosa», «Requiem aeternam») та церковнослов’янські («Святий Боже», «Со святими упокой», «Отче наш») тексти. Деякі номери з циклу присвячено загиблим учасникам Революції гідності – Сергію Нігояну та Михайлу Жизнєвському.  

Диригуватиме хором Костянтин Ленчик, який на час подій Революції гідності був четвертокурсником Чернігівського музичного училища.

Виконуватимуть партії Владислава Приймачук (мецо-сопрано), Олена Циганкова (мецо-сопрано), Оксана Гордик (мецо-сопрано), Денис Сагіров (тенор), Роман Лузан (бас), Василь Тітов (бас).