Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

РІЗДВЯНЕ СВІТЛО ДЛЯ НАДІЇ: світловий арт-тур у Києві

Мистецтво

У співпраці з урядом України та за підтримки посольства Швейцарії в Україні всесвітньо відомий швейцарський художник зі світла Геррі Хофштеттер під час Різдва в Україні підсвічуватиме різноманітні будівлі та пам’ятники для жителів Києва. Зображення з проєкцій транслюватиметься в прямому ефірі і таким чином потраплять на фронт до солдатів в окопах, а також до будинків і сховищ населення.

Ця акція солідарності має на меті принести українцям надію та світло у ці темні дні. Зображення вибраних проєкцій будуть створюватися відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуться на платформі Opensea NFT під керівництвом Геррі Хофштеттера. Виручені кошти підуть на наступну акцію солідарності за Україну. Швейцарія підтримує дипломатичні відносини з Україною вже 30 років.

Україна запитала Геррі Хофштеттера, що він може зробити для людей у ці холодні, темні та сумні дні. Його ідея: тур «РІЗДВЯНЕ СВІТЛО ДЛЯ НАДІЇ». Він поїде в Україну з невеликою командою з чотирьох осіб і власним електрогенератором і здійснить світло-мистецький світловий тур на три різдвяні вечори 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях. Щовечора під час туру він самостійно підсвітить будівлі, необхідні для функціонування держави, такі як міськрада, готель, торговельний центр, житлові будинки, музей, університет, церкви тощо. Проєкції різдвяних мотивів та інші відповідні зображення будуть відбуватися від заходу сонця до комендантської години. Кожна проєкція триватиме не довше 15 хвилин на будівлю. Маршрут туру не розголошується. Будівлі відбираються у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та містом Києвом. 

Трансляція в прямому ефірі

Разом із організаторами Геррі Хофштеттер планує пряму трансляцію події, щоб різдвяні проєкції змогли побачити і військові в окопах, бункерах, люди в своїх оселях і в укриттях, а також весь світ

Геррі Хофштеттер каже: «Цим освітленням я хочу принести українцям надію та трохи Різдва. Я хочу показати світу тихим, але просвітницьким способом, що на Різдво ми повинні думати про всіх людей, які не можуть святкувати в теплих кімнатах. Оскільки ми з моєю командою таким чином також свідомо відмовляємося від проведення Різдва з нашими родинами та друзями, то цим ми хочемо продемонструвати солідарність і сподіваємося, що наш внесок є надією для українців і маяком світла для всіх інших людей на цій планеті».

Прем’єра NFT

NFT художника Геррі Хофштеттера будуть доступні вперше. Зображення ілюмінацій у Києві генеруватимуться як NFT безпосередньо на місці під час туру та розміщуватимуться на платформі NFT Opensea в розділі Геррі Хофштеттера. Кошти від продажу NFT-зображень підуть на наступний проєкт солідарності на користь народу України. 

Ілюмінації відбуватимуться у наступні три вечори:

П’ятниця, 23 грудня, Святвечір, субота, 24 грудня, і Різдвяна неділя, 25 грудня 2022 року, з 16:00 до 22:00

Посольство Швейцарії в Україні підтримує проєкт логістикою на місці. 

Геррі Хофштеттер – всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати та захищати планету Земля та її довкілля. Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності з Церматта для світу у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від цієї пандемії. У 2012 році, щоб відзначити 100-річчя загибелі «Титаніка», він воскресив корабель у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці за допомогою проєкції. Це було зроблено на місці, де був айсберг, який і потопив Титанік. Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли згідно історії почалася трагедія. Він також створив найбільший витвір мистецтва у світі. 22 лютого 2022 року, у китайський рік Тигра, він спроєктував тигра довжиною 5,3 км на північну сторону Айгера — Тигр на Айгері.

Фотографії освітлення будуть доступні для ЗМІ кожного з трьох вечорів проєкцій з 18:00 в інформаційному агентстві www.keystone-sda.ch.

Контакти 

Україна

Дмитро Бабенко

Департамент комунікацій Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти

[email protected]

Художник

Геррі Хофштеттер

[email protected]

www.gerryhofstetter.ch