Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Симфонія Криму. Повернення»: 12 травня у Національній філармонії України звучатиме кримськотатарська симфонічна музика

12 травня о 19.00 відбудеться концерт, де звучатиме кримськотатарська симфонічна музика. Мистецький проєкт «Симфонія Криму. Повернення» – це симфонічні полотна кримськотатарської композиторки Ельвіри Емір у поєднанні з поезією одного з найвидатніших польських поетів Адама Міцкевича та візуальною частиною, яка акцентує увагу на ключових подіях життя кримськотатарського народу за останні 250 років.

Цей проєкт покликаний не тільки познайомити з кримськотатарською академічною симфонічною музикою високого ґатунку, але й підкреслити єдність країни, відкрити двері до недоступних сьогодні, через тимчасову окупацію Криму рф, – культурних скарбів півострова. А також представити культуру кримськотатарського народу, як частину не лише українського культурного поля, а й загальноєвропейського та світового.

Автор ідеї Олександр Рудько: «В нашому проєкті ми хочемо сказати про багато речей. І відповідно використовуємо різні виразні засоби, щоб якомога точніше проартикулювати ті теми, про які раніше мовчали або говорили недостатньо. В музиці Ельвіри Емір закладені глибинні болі й радості кримськотатарського народу. Слово – це незаангажований погляд на Крим і його культуру: поезія Адама Міцкевича лягає дуже точно й стилістично ідеально поєднується з музикою. Відеоряд – покликаний візуально висвітлити ключові події життя народу за останні 250 років. Таким чином,  музика, слово і візуальна частина – створюють цю СИМФОНІЮ КРИМУ».

Музика Ельвіри Емір відчутно вкорінена у кримськотатарський мелос, неповторний своїм колоритом. Разом із тим, її стиль, крім національних фольклорних традицій, гармонійно поєднує деякі стильові явища музичного модернізму ХХ століття, зокрема, неоромантизм та імпресіонізм. 

Симфонії Емір – потужні й масштабні, вони вражають рівнем драматизму і широтою музичного «дихання». Безумовно, їхня авторка – самобутня й глибока композиторка, а її музика варта представлення на найбільших концертних майданчиках світу.    

Ділявер Осман, диригент, музичний керівник: «Приємно, що музика композиторки з Криму – Ельвіри Емір звучатиме на одній з головних сцен нашої країни вперше. Ця подія є частиною національної культурної стратегії реінтеграції Криму, адже Крим – це Україна!»

Проєкт реалізовується у партнерстві з ГО «Культурно-мистецька фундація DUSHA UA» за підтримки Goethe-Institut та телеканалу ATR. 

Інформаційні партнери – Суспільне Культура та радіо Культура.

У проєкті беруть участь: 

  • Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України;
  • Ділявер Осман, диригент, музичний керівник проєкту;
  • Олександр Рудько, автор ідеї, виконавець (художнє слово);
  • Академічна хорова капела українського радіо;
  • Кирило Бондар, (скрипка).