Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Скарбниці Національного музею історії України відбудеться церемонія спецпогашення нової поштової марки «Скарби Криму. Повернення»

Презентації

10 липня об 11:00 в Скарбниці Національного музею історії України відбудеться церемонія спецпогашення нової поштової марки «Скарби Криму. Повернення», випущеної Укрпоштою в рамках проєкту «Власна марка».

Поштовий випуск присвячений відкриттю виставки «Скарби Криму. Повернення», яка розпочинає роботу сьогодні, 5 липня 2024 року, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, благодійного фонду BGV та ГО «Інститут публічних комунікацій».

Експозиція буде представлена у музеї до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

У церемонії погашення поштової марки візьмуть участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук та  генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський. 

Нагадаємо, у червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу в міжнародному правовому полі: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на Батьківщину 565 предметів виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські речі, знайдені впродовж ХІХ-ХХІ ст. під час археологічних досліджень Криму.

3 10 липня 2024 року у Поштовому маркеті Укрпошти postmark.ukrposhta.ua буде доступний лімітований випуск тематичного поштового набору «Скарби Криму. Повернення», виконаний за проєктом «Власна марка». Він міститиме номерний марковий аркуш із 9-ти марок та художній конверт формату С6 зі спецпогашенням. 

Кількість наборів обмежена  – всього 565 примірників, що відповідає кількості експонатів виставки.

Авторка ескізів  поштових марок та конверту – дизайнерка Дарʼя Цикунова.

Випуск здійснено за участі Міністерства культури та інформаційної політики України.

Місце проведення – Скарбниця Національного музею історії України (м. Київ, вул. Лаврська, 9)

Акредитація для ЗМІ — за посиланням.