Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

До 30-ї річниці незалежності Україна отримає від Швеції оригінал Конституції Пилипа Орлика

Україна тимчасово отримає від Швеції оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика 1710 року для експонування до 30-ї річниці незалежності України.

«Конституція Пилипа Орлика буде в Україні. Документ, що міцно пов’язаний із історією Швеції та нашою історією за часів козацтва, вперше повернеться в нашу державу. Але вже сильну, самобутню та незалежну від інших.
Це вкрай важливий міжнародний жест для України. Адже історія – частина нашої ідентичності і культури. Можливість побачити такий унікальний експонат – безцінна», – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Олександр Ткаченко подякував за сприяння Міністерці культури та демократії Королівства Швеції Аманді Лінд, а також команді Міністерству культури та інформаційної політики, Національному архіву Швеції Riksarkivet, Міністерству закордонних справ, Посольству України в Швеції, а також заповіднику Національний заповідник «Софія Київська», який прийме Конституцію та забезпечить доступ усім охочим.

Вас може зацікавити

У Львівській Національній опері відбувся прем’єрний показ вистави «Тіні забутих предків»

Під час IP LET FORUM обговорили тенденції та інструменти підтримки для формування майбутнього креативних індустрій