Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

До дня протидії насильству в Україні презентували інформаційний арт-проєкт «Це не гра»

25 листопада, у Міжнародний день протидії насильства щодо жінок, на площі поруч з Національним музеєм історії України в Києві відкрилась виставка інформаційного арт-проєкту «Це не гра». 

Форми насильства в рамках проєкту зображуються у вигляді комп’ютерної гри. Це підкреслює розмиття кордонів віртуального та реального світів. У алегоричній формі насильство змальовано у різних формах вираження – фізичне, сексуальне, психологічне (емоційне), економічне. Глядач має відчути, що у реальному житті акт насильства не відіграти назад.

«На жаль, проблема насильства над жінками в сучасному світі все ще величезна. Звернути увагу на її масштаб та надати всі можливості для захисту постраждалих – місія кожної цивілізованої, демократичної країни. Такі інформаційні виставки дозволяють підвищувати обізнаність суспільства у темі, а саме в контексті того, які види насильства існують, куди можна звернутися по допомогу. І головне, усвідомити, що ти не наодинці і підтримка є», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Для тих, хто потребує допомоги, матеріали виставки міститимуть посилання на перший мобільний застосунок «WhiteRibbonUA». Це своєрідна персональна «служба безпеки», розроблена спеціально для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Додаток містить необхідні ресурси для допомоги та, у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам.

«Ми прагнемо звернути увагу жінок на те, що тему насильства не можна замовчувати. На жаль, жертви не завжди знаходять у собі внутрішні сили прийняти факт насильства щодо себе. Тим самим, підсвідомо виправдовуючи кривдника через страх зазнати ще більшої агресії. Наш проєкт дозволяє подивитись на сюжети насильства уявної комп’ютерної гри зі сторони та зрозуміти, що у реальності насильство скасувати неможливо. Можливо сцени на постерах виявляться їм знайомими. У них вони впізнають себе чи когось зі своїх близьких. І це мотивує їх не мовчати», – прокоментувала Тетяна Рамус, Посол Фонду Біла Стрічка в Україні.

Виставка триватиме з 25 до 29 листопада за адресою: вул. Володимирська, 2. Спеціальні інформаційні конструкції для розміщення арт-проєкту було надано Національним музеєм Революції Гідності.

Організаторами арт-проєкту стали українське представництво міжнародної організації «White Ribbon (Біла Стрічка)» у партнерстві з Фондом Тетяни Рамус та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, а також Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Довідково:

«Біла Стрічка. Україна/White Ribbon.Ukraine» — українське представництво міжнародного громадського руху і найбільша у світі ініціатива чоловіків на підтримку жінок проти гендерно зумовленого насильства та дискримінації. Біла стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильство щодо жінок.

Представництва Білої Стрічки існують в більше ніж 90 країн світу. Діяльність в Україні забезпечує благодійний Фонд Тетяни Рамус, амбасадора «Білої стрічки» в Україні.

Білу Стрічку в знак підтримки одягають численні всесвітньо відомі особистості, такі як Перша леді України Олена Зеленська, Андрій Шевченко, Девід Бекхем, Пол Маккартні, Сальма Хайек, Гаррі Стайлз, Стелла Маккартні, Наомі Кембел, Белла Хадід.

 

Вас може зацікавити

«Воля до перемоги. Воїни спорту»: в Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували виставку про Олімпійський рух

«Воля до перемоги. Воїни спорту»: в Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували виставку про Олімпійський рух

МКІП завершило набір до команди Активу студентської молоді при Координаційній раді з питань культурної та інформаційної реінтеграції деокупованих територій України

МКІП завершило набір до команди Активу студентської молоді при Координаційній раді з питань культурної та інформаційної реінтеграції деокупованих територій України