Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Донецька та Луганська області – це передова: як в конвенційній, так і в інформаційній війні, – Ігор Соловей

Події

З 24 по 26 червня Центр стратегічних комунікацій провів триденний тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для держслужбовців Донецької та Луганської областей.

Дивитись фотоальбом

З вітальним словом до відвідувачів тренінгу звернувся заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко:

«Для міністерства тема тренінгу має стратегічний пріоритет, оскільки це те, з чим не можна справитись за один день чи семінар. Має бути системний підхід, який і демонструє міністерство».

Він нагадав історію створення першого довідника Центру стратегічних комунікацій та наголосив на важливості боротьби з дезінформацією:

«Буквально вчора Facebook нагадував, що три роки тому Центр стратегічних комунікацій як свій перший аналітичний продукт створили й опублікували довідник “На випадок надзвичайної ситуації або війни”. Це було за півроку до повномасштабного вторгнення. Я пам’ятаю як він трохи неоднозначно сприймався: нібито нагнітаємо ситуацію, що довідник на випадок війни створили. Але згодом він був дуже затребуваний, з десятками тисяч поширень. Центр стратегічних комунікацій взяв за приклад шведської брошури, доопрацювавши її і видавши цю базу інформації. Саме тому боротьба з дезінформацією є для нас стратегічним пріоритетом».

Чому саме на державних службовцях регіонів зосереджений тренінг розповів керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей:

«Донецька та Луганська області – це передова: як в конвенційній, так і в інформаційній війні. Тому саме ви – перший рівень інформаційної оборони в цій інформації війні, яка реалізується зараз. На вас великі сподівання, оскільки ви – люди, які перші бачать загрози, які виникають перед державою в цілому».

Про важливість підтримки таких проєктів сказала Олена Урсу, очільниця команди за напрямком «Демократичне врядування»  UNDP в Україні:

«Можливість надавати підтримку в посиленні антикризового врядування на всіх рівнях влади є одним із ключових пріоритетів рамкової програми ПРООН з підвищення стійкості та відновлення в Україні. Це засадничий напрямок, який забезпечує успішність нашого реагування на виклики, спричинені війною”.

Олена Урсу додала, що рівень довіри до місцевих органів влади є помірним, а доступ до інформації та відчуття, що влада піклується, є драйверами такої довіри.

«Я думаю, що це пов’язано з тим, що в умовах більшої небезпеки люди уважніше вивчають інформацію, яка надається органами влади та ретельніше відстежують все, що відбувається в інформаційному просторі», – сказала Урсу.

«Правильно кажуть, що істинно тотальна війна — це війна за допомогою інформаційних технологій. Ми з вами всі це дуже гарно бачимо: росія використовує понад $2 млрд з їхнього бюджету на інформаційну політику. Ми бачимо цю надважку протидію дезінформації або вплив дезінформації з росії, тому що дуже багато вона перехопила від радянщини, коли була тотальна робота з людьми через телевізори. Ми бачимо, що зараз в країні-агресорі це продовжується. Тому дуже важлива зараз та робота, яка проводиться зараз з усіма адміністраціями й міністерствами про донесення тієї істини, як вона є», – наголосив голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

Про необхідність боротьби з дезінформацією розповів й заступник голови Донецької ОВА Олександр Шевченко:

«Сьогодні поняття дезінформації, стратегічних та кризових комунікацій, інформаційних війн, ІПСО та фейків стають дедалі актуальнішими. Вчитися виявляти їх та протидіяти їм треба в першу чергу для того, щоб убезпечити себе та своїх близьких від маніпуляцій та навʼязування ворожих наративів. Ми маємо не тільки фізичну війну з росією, ворог воює з нами на смисловому та інформаційному фронті. Інформаційна війна не змінює переконань людини, це робить смислова війна. Тож бажаю усім учасникам заходу утвердитись у своїх переконаннях, аби ворог не зміг похитнути їх упевненості».

Захід організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки донорів UNDP в Україні та уряду Японії.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги