Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Метрополітен-опера замовила оперу про викрадених українських дітей

Нью-Йоркська Метрополітен-опера оголосила, що замовила нову оперу про викрадення та депортацію тисяч українських дітей росією. Це ще одне свідчення підтримки України під час війни.

Твір буде написаний українським композитором Максимом Коломійцем на лібрето американського драматурга Джорджа Бранта. Він розповість історію матері, яка вирушає у довгу й небезпечну подорож, щоб врятувати свою доньку, яку утримують у таборі в Криму.

Хоча герої опери вигадані, історія заснована на реальних розповідях українських матерів, які описали тяжку подорож з України на окуповану росією територію та назад, щоб повернути своїх дітей.

Максим Коломієць вже має у своєму доробку дві опери «Еспенбаум» та «Ніч», а також низку оркестрових, камерних та сольних творів.

Пітер Ґелб, генеральний менеджер Метрополітен-опери, сказав, що метою було «культурно підтримати Україну в її боротьбі за свободу».

«Я не можу придумати кращого способу зробити це, — сказав він, — ніж мати оперу, яка фактично документує аспект війни, який підкреслює індивідуальний героїзм українського народу перед обличчям найжахливіших звірств та обставин».

Нагадаємо, що ідея замовити оперу українського композитора виникла під час минулорічної зустрічі Пітера Ґелба та Першої леді Олени Зеленської. В листопаді 2022 року Держмистецтв оголосило open-call для українських композиторів, серед яких Метопера й обирала претендента.

Метрополітен-опера була однією з перших культурних організацій, яка після повномасштабного вторгнення росії в Україну оголосила про припинення співпраці з виконавцями та інституціями, які підтримали війну і президента рф.

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»