Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП презентувало аналітику про розвиток медіаграмотності в Україні

25 листопада МКІП презентувало аналітичний документ «Розвиток медіаграмотності в Україні». Він розроблений національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики у співпраці з ОБСЄ та громадською організацією «Інтерньюз-Україна».

Представлений документ містить аналіз стану медіаграмотності в Україні, найкращі міжнародні практики з цього питання, а також стратегічні цілі та завдання національного проєкту «Фільтр». У ньому також йдеться про найактуальніші інформаційні виклики.

«Одна з найважливіших ланок розвитку гуманітарної політики МКІП – саме розвиток медіаграмотності. Ця навичка має стати новою нормою суспільства 21-го століття. Стратегія з медіаграмотності, яку розробило МКІП разом з провідними експертами – не просто шлях до протидії інформаційним атакам з боку країни-агресора, а й вихід до масової просвіти громадян України. Вона є частиною масштабної стратегії з інформаційної безпеки України, погодженої з РНБО. Спростування фейків, критичне мислення, недовіра до сумнівних дописів у фейсбуці – основи, які повинні стати базовими серед населення», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

У березні 2021 року агенція «Info Sapiens» провела комплексне дослідження «Індекс медіаграмотності українців». Його результати показали, що медіаграмотність 15% українців є низькою, у третини (33%) – нижчою за середню, 44% аудиторії притаманний вищий за середній рівень медіаграмотності, а 8% – високий.

Дослідження виявило, що на рівень медіаграмотності впливає низка чинників, зокрема, стать, вік, доходи та рівень освіти.Індекс укотре вказує на потребу вдосконалення стійкості громадян до дезінформації. Також 57% української аудиторії, вважають, що проблема дезінформації є актуальною. А усвідомлення проблеми – це вже шлях до її вирішення.

Всі виклики, що наразі стоять перед Україною, показали необхідність напрацювання єдиного вектора та координації зусиль у сфері медіаграмотності на державному рівні. З цією метою 2021 року був заснований «Фільтр» – національний проєкт з медіаграмотності МКІП. Проєкт «Фільтр» фокусується на популяризації навичок з критичного мислення як інструменту для розширення можливостей та досягнення успішності.

Ознайомитись з аналітичним матеріалом можна за посиланням: https://filter.mkip.gov.ua/wp-content/uploads/2021/11/231121_medialiteracy.pdf

Вас може зацікавити

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

МКІП розпочинає роботу над Стратегією розвитку української культури до 2030 року та запрошує долучитись всіх небайдужих

МКІП розпочинає роботу над Стратегією розвитку української культури до 2030 року та запрошує долучитись всіх небайдужих