Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП просить не розповсюджувати інформацію про способи захисту, місце перебування або переміщення музейних колекцій під час війни

Україна у складні часи отримала потужну підтримку музейних колег та пам’яткоохоронців з усього світу, зокрема, від мереж Міжнародної ради музеїв ІКОМ, Міжнародної ради пам’яток та видатних місць (ІКОМОС), звернулися з листами до ЮНЕСКО, контактували з Центром Світової спадщини ЮНЕСКО. Ця підтримка виражається в різних формах – від заяв і музейних флешмобів до пропозиції фінансової або організаційної допомоги. Ми щиро вдячні спільнотам за цю підтримку та продовжуємо перемовини і консультації щодо вдосконалення захисту цінностей.

В безпосередньому підпорядкуванні Міністерства культури та інформаційної політики України знаходиться кілька десятків музеїв та заповідників з кількох тисяч таких закладів в Україні. Міністерство підтримує постійний контакт з усіма своїми закладами та, наскільки це можливо зараз, через обласні державні адміністрації, через колег або напряму. Адже найважливіша робота завжди проводиться на місцях, як в мирний час, так і в кризовій ситуації.

Питання збереженості музейних цінностей та плани дій на випадок надзвичайного стану обговорювалися до початку російського вторгнення, проте реальна карта бойових дій внесла свої корективи. Наразі музейні фахівці на місцях зробили і продовжують робити все можливе для убезпечення колекцій. Експозиції музеїв демонтовані, а предмети переміщені у максимально безпечні сховища.

Враховуючи наведене, МКІП просить журналістів та активістів утримуватись від поширення інформації про наявні способи захисту, вжиті музеями або місцевими мешканцями, місце перебування або переміщення музейних колекцій під час війни. Публікація або передача таких даних неперевіреним особам та організаціям наражає на небезпеку як людей, так і музейні предмети.

Крім того, зараз МКІП збирає інформацію від фахівців та небайдужих громадян про втрати та пошкодження об’єктів культурної спадщини, спричинені наступом російських військ. Відповідна коротка інструкція з цього приводу найближчим часом буде опублікована на сайті МКІП.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»