Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Уряд затвердив План заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму

Кабінет Міністрів затвердив розроблений МКІП План заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Уряду 3 лютого 2021 року.

“Наша мета – об’єднане суспільство, що цінує культуру і живе в країні, привабливій для туристів. І перші кроки вже зроблено. Галузі, над якими роками не велася цілеспрямована робота, зараз не тільки з чіткою стратегією, а й з фінансовою підтримкою на її реалізацію”, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України.

Олександр Ткаченко підкреслив, що культура, туризм, креативні індустрії та спадщина – мають величезний економічний потенціал та перспективи. Зосередившись на їхньому розвитку, впевнений, Україна на шляху до перемог. Як всередині країни, так і за її межами, через просування іміджу держави на світовому рівні.

Планом передбачено низку заходів у сфері охорони, відродження та ефективного використання об’єктів культурної спадщини. Зокрема, протягом 2021-2023 років будуть відреставровані та відремонтовані пам’ятки культурної спадщини в рамках реалізації програми “Велике будівництво”.

У 2021 – 2022 роках у сфері охорони культурної спадщини також планується:

 • затвердити історико-архітектурні опорні плани з визначенням меж і режимів використання історичних ареалів населених місць;
 • переглянути перелік об’єктів культурної спадщини, включених до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
 • затвердити науково-проектну документацію з визначення меж та режимів використання буферних зон об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (архітектурного ансамблю Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, дерев’яних церков карпатського регіону України та Польщі, Геодезичної дуги Струве);
 • розробити та запустити інформаційний ресурс культурної спадщини і культурних цінностей.
 • Згідно з планом у сфері розбудови сучасної туристичної інфраструктури у 2021 році буде розроблено Державну цільову програму розвитку внутрішнього та в’їзного туризму “Мандруй Україною”.
 • Протягом 2031 – 2023 років у галузі туризму також планується:
 • провести дослідження щодо змін та перспектив розвитку ринку туристичних послуг, вивчення існуючих цільових аудиторій;
 • запровадити Єдиний туристичний реєстр — національну систему збору та аналізу туристичних даних;
 • створити умови для розвитку конференц-індустрії, зокрема створити Державне конференц-бюро;
 • створити і впровадити офіційний багатомовний туристичний портал;
 • розвивати туристично-інформаційні центри;
 • розвивати і популяризувати в’їзний та внутрішній туризм в рамках проекту “Мандруй Україною”;
 • реалізувати проект “Туристичні магніти України”.

Значний комплекс заходів в рамках плану спрямований на розвиток креативних індустрій. У цьому напрямку, зокрема у 2021 році планується розробити Державну цільову національно-культурну програму розвитку народних художніх промислів на 2021 – 2025 роки.

Протягом 2021 – 2023 років також планується збудувати “Будинок музики”, створити центри культурних послуг в територіальних громадах, розробити концепцію моделі креативних хабів та запровадити пілотний проект щодо створення креативного хабу у Києві, удосконалити механізми фінансування проектів УКФ, стимулювати підготовку місцевих інвестиційних проектів з розвитку культурної інфраструктури тощо. 

Вас може зацікавити

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква»