Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: В Україні будуть по-новому оцінювати і планувати діяльність музеїв

23 грудня 2020 року в прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбулася прес-конференція, присвячена презентації підсумків проєкту «Музей – «валіза без ручки» чи символічний капітал?»

Участь у заході взяла заступниця Міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

Вона підкреслила, що зараз в Україні немає централізованого банку даних музейної галузі, а критерії та індикатори діяльності закладів залишились ще з радянських часів.

«Подаються статистичні дані, скільки відвідувачів прийшло до музеїв. Але музейні заклади абсолютно різні за розміром, форматом, місцеперебуванням. І не враховуються інші важливі функції музеїв, як то наукова, дослідницька, облік музейних предметів, реставраційні роботи», – зазначила заступниця Міністра.

Світлана Фоменко додала, що дуже важливо правильно вимірювати діяльність музеїв, застосовуючи загальносвітові критерії, і саме на це спрямований проєкт «Музей – «валіза без ручки» чи символічний капітал?»

У межах проєкту була проведена верифікація системи показників ефективності в музейній галузі України, насамперед, з метою виявлення критеріїв, що втратили актуальність, критично обмежують можливість ефективної роботи та розвитку сучасних музейних інституцій. Дослідження базувалося на аналізі української нормативної бази, вивченні зарубіжного досвіду та профільних міжнародних стандартів, а також фахових відгуках представників музейної спільноти.

Для досягнення стабільного результату Міністерство культури та інформаційної політики України й ВГО «ІКОМ України» домовилися про проведення спільної роботи з впровадження напрацьованих результатів проєкту та подальших кроків зі зміни системи критеріїв ефективної діяльності музеїв.

Вас може зацікавити

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка

Історичному ареалу Львова загрожує небезпека 

Історичному ареалу Львова загрожує небезпека