Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Василь Стефаник: мистецький проєкт до 150-річчя

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти організовують заходи присвячені 150-річчю від дня народження українського письменника-новеліста Василя Стефаника.

14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Василя Стефаника — українського письменника, який почав працювати на межі ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели.

З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти підготували для вас низку подій, які можна буде відвідати в онлайн форматі, а крім цього ще декілька спеціальних подій, які пройдуть під відкритим небом у м. Києві.

В рамках святкування з 14 по 16 травня 2021 року відбудуться :

– тематичні дискусії з провідними літературознавцями про життя, творчість та проблематику творів Василя Стефаника,

– виставка під відкритим небом “СтефаникOnline” про життя Василя Стефаника, його творчість та історичний контекст зламу століть,

– перегляд фільму Леоніда Осики “Камінний хрест” (1968) та дискусія за участі експертів кіно щодо художніх засобів фільму та сміливого експерименту з перекладу літературного тексту мовою кінематографу,

– театральний перформанс “Найліпше з мойого серця” на основі новел та листів Василя Стефаника.

До більшості подій можна буде долучитися онлайн, оскільки передбачені прямі трансляції тематичних дискусій, театрального перформансу та показу фільму Леоніда Осики “Камінний хрест”.

Вхід на всі події безкоштовний.

За детальною афішею заходів можна слідкувати на сторінках Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти у Facebook.

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно