Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: ВРУ прийняла у першому читанні зміни до Закону України «Про культуру»

5 лютого Верховна Рада проголосували за внесення змін у Закон України «Про культуру» в першому читанні.

Законопроєкт спрямований на формування ефективної системи гарантування культурних прав та потреб населення (незалежно від місця проживання та соціального статусу), отримання громадянами якісних і доступних культурних послуг.

«Нарешті законодавчо затверджується термін «Центр культурних послуг». Тобто, багатофункціональний заклад культури, спроможний забезпечувати надання цілого комплексу культурних послуг, консультаційної, інформаційної допомоги та обладнанням для творчості», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики.

Олександр Ткаченко підкреслив, що ці зміни дозволять переглянути стратегічний підхід до розвитку сфери культури і підняття авторитету її м’якої сили.

Також Міністр подякував депутатам за підтримку та висловив сподівання на таку ж підтримку і у другому читанні.

Основні положення законопроєкту:

  • розширюється та оновлюється термінологія Закону, а саме, правове поле доповнюється поняттями: «державна політика у сфері культури», «культурна послуга», «мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами», «центр культурних послуг»;
  • переглядаються й уточнюються основні засади та пріоритети державної культурної політики;
  • запроваджуються механізми моніторингу та оцінювання реалізації державної політики у сфері культури;
  • визначаються повноваження органів державної влади, спрямовані на впровадження реформи забезпечення населення культурними послугами;
  • вносяться зміни до регулювання фінансово-господарської діяльності закладів культури тощо.

Прийняття закону дасть можливість надавати населенню якісні та доступні культурні послуги, підвищить спроможність територіальних громад у цьому процесі, сприятиме модернізації наявної культурної інфраструктури відповідно до потреб конкретної громади.

Вас може зацікавити

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»