Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Законопроект №5551 зареєстровано у Верховній Раді

Міністерство культури та інформаційної політики України повідомляє, що законопроект №5551, завдяки якому МКІП матиме можливість фінансувати об’єкти комунальної форми власності зареєстровано у Верховній Раді. Попередньо, вже наступного тижня бюджетний комітет розгляне запропоновані зміни.

Після внесення змін у законодавство Міністерство культури та інформаційної політики України переконане, що об’єкти комунальної форми власності зможуть взяти участь у другому відборі проектів в межах програми “Велика Реставрація”.

Звернемо увагу, що на момент проведення першого відбору проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів у рамках проекту “Велика Реставрація” у межах президентської програми “Велике будівництво” було подано 102 проекти комунальної форми власності з усіх областей України.

Усі вони зможуть взяти участь у другому відбору проектів експертною групою в межах програми “Велика Реставрація” після внесення змін до відповідного законодавства України.

“Не варто вишукувати недоліки програми та її проблеми. Це реально великий та вагомий проект “Велика Реставрація”, який здатен об’єднати всю країну. Відбір об’єктів експертною групою до списку програми не обмежується першим відбором. Нас очікує другий відбір, але вже з відповідними змінами на користь об’єктів комунальної форми власності. Роз’яснюю. В окремих регіонах основні пам’ятки, які вимагають реставрації – перебувають у комунальній власності‚ тобто утримуються не державою. Тому питання включення комунальних об’єктів від Закарпаття до Луганської області, від Чернігова до Одеси вирішиться з внесенням змін до закону. Ці зміни ми вже розпочаті. Вони дозволять передбачити для об’єктів комунальної форми власності субвенції та відповідно нададуть можливість брати участь вже у другому відборі. У цьому питанні маємо підтримку Президента, народних депутатів та Уряду”, – зауважив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Однак, наразі відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021» фінансування об’єктів комунальної форми власності в межах бюджетної програми «Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення» (КПКВК 3801340), зокрема за напрямом «Велика Реставрація», не передбачене.

Оголошення про початок другого відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах у межах проекту “Велика Реставрація”, буде опубліковано на офіційному веб-сайті МКІП.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги