Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

20 червня Київський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Офісу Генерального прокурора до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо скасування абз. 2 п. 1 та п. 2 наказу Міністерства культури і туризму України від 27.08.2007 № 984/0/16-07 (щодо затвердження меж та режимів використання зон охорони (скориговані) Національного музею народної архітектури та побуту України.

Враховуючи те, що ця справа тривала з 2022 року, неодноразово відкладалася та фактично зупинялася через ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, а також намагання окремих учасників штучно затягнути її розгляд, Міністерство культури та інформаційної політики України подало до суду заяву про визнання позову з метою унеможливлення недобросовісних дій окремими суб’єктами господарювання.

Наголошуємо, що МКІП забезпечить розроблення та оперативно розгляне нову науково-проєктну документацію коригування зон охорони комплексу архітектурно-етнографічних пам’яток Національного музею народної архітектури та побуту України. Однак і зараз, поки розроблятиметься така документація, Музей матиме належний захист, оскільки на вказану територію розповсюджуються режими використання Південного історичного ареалу та зони охоронюваного ландшафту (згідно з наказом МКІП від 2 серпня 2021 року № 599 «Про затвердження меж та режимів використання території історичних ареалів м. Києва»), в яких заборонено капітальне будівництво.

Згідно з завданням МКІП, новою науково-проєктною документацією буде встановлено такі охоронні зони навколо пам’яток Музею, які забезпечать не тільки збереження культурного ландшафту навколо, але й перспективу розвитку території Музею. Коли документація буде розроблена, МКІП оперативно розгляне її та затвердить відповідним наказом.

Висловлюємо подяку Офісу Генерального прокурора за постійну комунікацію та спільну плідну роботу в напрямку охорони та збереження культурної спадщини.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги