Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Ми памʼятаємо творців незалежності України та продовжуємо їхню справу сьогодні, – Ростислав Карандєєв

До Дня незалежності України в Національному музеї історії відкрилась виставка «Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди». Вона присвячена видатним дисидентам та шістдесятникам, які наближали здобуття незалежності. Серед них: Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Ірина Сеник та інші.

«Шістдесятники – видатні українці, які виборювали незалежність за радянських часів, ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних. Вони боролися за Україну і за утвердження українськості на нашій землі. Вони зробили той вклад, який сьогодні ми можемо боронити і маємо памʼятати», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Експонати виставки – це унікальні речі, що безпосередньо належали українським Героям: куртка Василя Стуса, сорочка, в якій був В’ячеслав Чорновіл у мить загибелі, рюкзак Левка Лук’яненка, який був у нього протягом 27 років в ув’язненні та на засланні, повсякденний головний убір та нагороди Святого Патріарха Київського та всієї Русі-України Володимира (Романюка), твори художників Галини Севрук та Опанаса Заливахи й низка інших реліквій української історії. 

Виставка представляє 11 історій українців, які боролися за збереження української культури та ідентичності, відстоювали право на власну думку, свободою, здоров’ям, а інколи й життям. 

Водночас виставка присвячена 11 подіям та явищам із історії боротьби за незалежність в останні десятиліття радянської окупації. Кожному з Героїв відповідає один такий історичний епізод, до якого він був причетний. 

Вас може зацікавити

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

Французький дух у серці України: Харків долучився до святкування Дня взяття Бастилії

Французький дух у серці України: Харків долучився до святкування Дня взяття Бастилії