Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко на Лондонському книжковому ярмарку закликав купувати права на книжки українських авторів й читати про Україну

Цьогоріч Україна – у фокусі уваги Лондонського книжкового ярмарку, який відкрився 18 квітня в Olympia London. Це культурні інституції, які опікуються розвитком книговидання, видавці, друкарні, технологічні компанії, виробники паперу й супутніх товарів. У ярмарку беруть участь представники з понад 60 країн. Український павільйон – один з центральних на локації, а українські теми широко представлені у дискусійних панелях ярмарку.

З нагоди відкриття наймасштабнішої книжкової події перед учасниками та гостями заходу виступила Перша леді України Олена Зеленська, а також Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Український Міністр у своєму відеозверненні подякував британцям за підтримку українців під час війни й за підтримку організаторам ярмарку і партнерам: London Book Fair, British Council, English PEN, Ukrainian Institute London, Ukrainian Jewish Encounter, Embassy of Ukraine in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Ukrainian Institute, PEN Ukraine, а також всім, без кого участь України у цій події була б неможлива.

«Наші літератори, музиканти, художники, актори сьогодні відчувають себе повноважними амбасадорами культури, яка нарешті справедливо визнається повноправною частиною європейської культурної системи. Проте ми вибороли це право надзвичайно дорогою для себе ціною, – сказав Олександр Ткаченко. – Повертаючись до представлення української літератури у світі, хочу наголосити: Україна має гарний сильний голос. Ви почуєте його протягом всіх днів роботи Лондонського ярмарку. І я відкрито закликаю підтримати літературний голос України — купувати права на книжки українських авторів, перекладати і читати українське та про Україну».

Міністр підкреслив, що Україна, попри жахи війни, вже сьогодні працює над стратегією відновлення галузі культури, зокрема сфери бібліотек і підтримкою книговидання. На початку березня Уряд України схвалив Стратегію розвитку читання на 2023 – 2032 роки та операційний план її реалізації, розроблений Міністерством культури та інформаційної політики. Реалізація цієї Стратегії є складовою гуманітарної безпеки України шляхом підтримки та розвитку книжкової екосистеми. 

Нагадаємо, найбільша книжкова подія продовжиться до 21 квітня. Концепція українського національного стенда на Лондонському книжковому ярмарку 2023 — «Sensitive Content». Цьогорічний стенд було реалізовано завдяки авторкам концепції Дар‘ї Білій та Софії Хупаловській, а також Українському інституту книги та партнерам. Це глибока інтерпретація переживань українців, пов’язаних з війною. Коли мешканцям різних країн важко навіть чути про війну, розв’язану росією проти України, українці, стали свідками того, що соціальні мережі почали позначати як «Sensitive Content». На українському стенді розміщена інсталяція — понівечені меблі з трьох українських бібліотек, атакованих російськими військами. Дизайнери замалювали меблі білою фарбою, щоб вони виглядали наче привиди, спогади про мирне життя. Стенд наче промовляє: «Світ має засвідчити ці злочини проти України, проти української культури й книжок». Станом на кінець березня 2023 року збитків зазнали 1373 об’єкти культурної інфраструктури. З них майже третина – зруйновані (514 – об’єктів), зокрема понад 528 бібліотек.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії 

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії 

Perform Europe 2024: Україна є третьою за кількістю підтриманих проєктів за результатами конкурсу програми ЄС «Креативна Європа»

Perform Europe 2024: Україна є третьою за кількістю підтриманих проєктів за результатами конкурсу програми ЄС «Креативна Європа»