Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: Наша мета – не просто відбудувати українську спадщину, а й наповнити її новими сенсами

22 лютого 2021 року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура».

“Наша мета – не просто відбудувати українську спадщину, а й наповнити її новими сенсами. Щоб як українці, так і іноземці, відвідавши наші об’єкти, сказали «вау». Для цього потрібно почати діяти. І діяти спільними зусиллями задля довгострокового ефекту”, – зазначив він, розповідаючи про програму “Велика реставрація”.

За словами Міністра, програма розрахована на три роки, попередній список налічує близько 150 об’єктів. Балансоутримувачі цих об’єктів – не тільки МКІП, але й місцева влада. До переліку входять музеї, університети, замки, філармонії та інші місця, у яких твориться культура.

Олександр Ткаченко розповів, що об’єкти розподілені на групи за терміновістю. Перша черга – ті, що знаходяться в аварійному стані. Частина визначена разом із громадами та обласними адміністраціями. Фінальне рішення за експертною радою, склад фахівців якої буде оголошено найближчим часом, додав Міністр.

Він також зазначив, що велика увага приділяється інфраструктурній доступності, яка є основою туристичної доступності. І для цього спільно із Укравтодором та Укрзалізницею розробляються маршрути, які задіюють усі культурні пам’ятки.

“Європейська традиція: берегти та розвивати спадщину. Достатньо проаналізувати, що за останні 20 років було зроблено в Польщі, Словаччині чи Болгарії. Бо не працюючи над її збереженням – вона стане згадкою в історії. А наше завдання – зберегти українську спадщину майбутнім поколінням”, – підсумував Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно