Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко під час Nordic Ukraine Forum у Стокгольмі: українська культура має звучати потужно, бо ми боремось за нашу ідентичність

З 17 по 20 лютого у Стокгольмі відбувся Nordic Ukraine Forum, де протягом чотирьох днів українці разом із шведськими та міжнародними гостями обговорювали культуру України під час війни.

Під час форуму відбулася панельна дискусія, присвячена політиці Швеції щодо допомоги Україні у культурній сфері, модераторкою якої стала Ліза Бьюрдвальд, авторка книги «Slava Ukraini! Women’s Resistance under Russia’s War».

Сьогодні Українська культура адаптується до реалій війни. Наприклад, фешн-бренди переорієнтувалися на виробництво речей для української армії. Художники, письменники, актори, музиканти, діячі театру влаштовують гастролі, мистецькі та літературні акції, збираючи кошти на підтримку України. ІТ-фахівці працюють над блокуванням російських урядових і пропагандистських сайтів. Українські креативні хаби й бібліотеки діють як волонтерські центри та приймають внутрішніх біженців. Про це розповів у своєму виступі Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

«Наше завдання, щоб українська культура звучала потужно скрізь, бо ми боремось за нашу ідентичність й цінності. Завдяки представникам медіа, кіно, музичній та іншим сферам Україна вже розкриває світовій спільноті наше єднання, нашу мужність в боротьбі за свободу та цінності, в які ми віримо. Українська культура стала вагомою частиною національного спротиву та виконує важливу об’єднуючу роль українського народу. Вірю у посилення співпраці з Швецією на культурному фронті. Дякую за допомогу Україні в протистоянні російської агресії», – сказав український міністр. 

Серед учасників дискусії — Аманда Лінд (Шведська партія зелених), голова комітету з культури Шведського парламенту, міністр культури і демократії Швеції, відповідальна за питання спорту й національних меншинств 2019-2021, Сусанна Петтерссон, директор Національного музею Швеції, Вахтанг Кебуладзе, український філософ.

Оскільки наразі у світі існує великий попит на знання про історію та культуру України, в межах події та ініціативи UkraineVision 2023 відбулись семінари про українську літературу, театральне життя України під час війни, представницьку роль музикантів у світі, розвиток стендапу в Україні, а також про захист культурної спадщини України та політику Швеції щодо допомоги Україні у культурній сфері. 

Захід проводиться у співпраці з UnitedVoice, а також за підтримки міської ради Стокгольма, Nordic Light Hotel та Посольства Канади у Швеції.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»