Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: Розробка стратегії промоції читання виходить на фінішну пряму

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко провів засідання робочої групи з розробки стратегії промоції читання.

 

Чому підтримку читанню необхідно надати на державному рівні? Бо це важлива культурна звичка для формування смислів, елемент саморозвитку людини, зростання економічної незалежності держави та її престиж у світі”, – зазначив Міністр.

Серед основних пунктів стратегії: Мода та звичка (підняття соціального статусу читання; формування звички читання з дитинства; поширення моди на літературу; збільшення кількості щомісячних читачів; зниження планки головного бар’єру читання – відсутності мотивації). Широта асортименту та комфортна доступність (розширення асортименту; створення сучасних культурних хабів; оновлення книжок в бібліотеках та відмова радянських наративів; формування у населення сприйняття бібліотеки як місця для приємного та корисного дозвілля).

Імідж та культурна дипломатія (присутність на світових книжкових виставках; сприяння виходу наших авторів у книжковий міжнародний ринок; збільшення кількості згадок у медіапросторі та оффлайн; інвестиції у креатив, що заохочував би читати; запуск програми підтримки перекладів з української на інші мови світу).

Співпраця з бізнесом (мотивація до запуску власних корпоративних проектів, які пов’язані з читанням у рамках соціальної відповідальності бізнесу).

Далі планується опрацювання окремих напрямків стратегії експертами, після чого документ буде фіналізовано і презентовано учасникам ринку.

Вас може зацікавити

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»