Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: Відродження національної пам’яті починається із переосмислення таких місць, як Бабин Яр

14 травня 2021 року Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко взяв участь у відкритті Символічної синагоги «Місце для роздумів» на території Меморіального центру «Бабин Яр». Ця подія приурочена до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

У заході також взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак, керівник Академічної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Патрік Дебуа, архітектор споруди Мануель Герц, глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, головний рабин України Моше Реувен Асман.

Під час свого виступу Олександр Ткаченко зазначив: «Відродження національної пам’яті починається з переосмислення тих місць, які в радянські часи були занедбані. Які навмисно та свідомо маскувались під місця розваг, відпочинку, рекреації, забуваючи, що насправді трапилось. Так сталось і тут, з Бабиним Яром. Тепер ми повертаємось до цієї меморіалізації, яку протягом багатьох років радянського панування умисно викорінювали із нашої свідомості».

«Усі мають розуміти на підсвідомому рівні: це місце має бути створеним для тиші. Для того, щоб мати змогу обдумати, зануритись у себе, усвідомити масштаб трагедії. Воно не має бути місцем дозвілля», – додав Міністр.

Символічну синагогу відкрили біля пам’ятника «Менора». Мистецький об’єкт у вигляді розкладної книжки-панорами спроєктував швейцарський архітектор Мануель Герц, професор Базельського університету.

Висота споруди – 11 метрів. Подібно до книги, вона відкривається і закривається за допомогою спеціальних механізмів. Синагога оздоблена візерунками і текстами молитов, які повторюють традиційний розпис старовинних синагог у Західній Україні, знищених під час Другої світової війни і Голокосту. Стеля прикрашена малюнками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року – у перший день масових розстрілів в Бабиному Яру. Виготовлена із деревини сторічного дуба, що символізує зв’язок трагічних подій у Бабиному Яру і сьогодення.

Символічна синагога є частиною проєкту меморіалізації Бабиного Яру, що його планує здійснити Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги