Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Perform Europe 2024: Україна є третьою за кількістю підтриманих проєктів за результатами конкурсу програми ЄС «Креативна Європа»

Події

Оголошено результати конкурсу програми ЄС «Креативна Європа» Perform Europe 2024. Україна є третьою за кількістю підтриманих проєктів.

В межах конкурсу було підтримано 42 проєкти з загальним обсягом грантового фінансування 2,1 мільйона євро. З них 8 — це проєкти де залучені українські організації та митці, а саме: Донецька обласна громадська організація творче об’єднання «Арлекіно», ГО «Сила Майбутнього», NURT, Тереза Яковина, Альона Каравай (Асортиментна Кімната), Асоціація танцювально-рухової терапії України, Українська платформа сучасного танцю та агенція «Прото Продукція».

Проєкти будуть втілені з липня 2024 року по листопад 2025 року. 63 художні роботи всіх дисциплін перформативного мистецтва будуть представлені в 40 країнах, які підтримуються програмою Creative Europe. Конкурс спрямований на підтримку гастрольної репрезентації творів перформативних мистецтв.

Загалом для участі в конкурсі було надіслано 435 заявок, серед яких 29 українських. Заявки були розглянуті 17 експертами, які відібрали найкращі з них, при цьому забезпечувався баланс з точки зору географії, різноманітних дисциплін перформативного мистецтва та пріоритетів конкурсу.

Відібрані проєкти порушують такі важливі теми, як: екологія, фемінізм, деколонізація, міграція та квір; втілюють пріоритети Perform Europe інноваційними та ефективними методами.

Цьогоріч, у фокусі будуть маргіналізовані та мало представлені спільноти, включно з: ромськими акторами, українською молоддю, людьми з сільських громад, секс-працівниками та акторськими трупами, що включать різні покоління. Кілька проєктів втілюватимуть вимушено переміщені митці з охоплених війною регіонів, підвищуючи обізнаність про конфлікти та зцілення травми, спричиненої війною.

Кожен проєкт отримає до €60 000 на реалізацію своїх ідей. Варто зазначити, що 13 % від загального фонду буде виділено на ідеї, що підтримують український сектор перформативного мистецтва.

Ознайомитись з проєктами-переможцями можна за посиланням.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги