Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

Мистецтво

У Національному музеї літератури України відкрилась персональна виставка знаного народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреата премії імені Василя Стуса Валерія Франчука.

Переглянути фотоальбом

Загалом, творчий доробок Валерія Франчука складають більше як 6000 художніх творів і понад 700 графічних робіт. Його картини зберігаються в музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу. 

Виставка «Погляд крізь час» – це діалог митця і глядача, своєрідне запрошення у неймовірний світ художника, де відкриваються краса природи та особливість метушливих міст, які під пензлем митця перетворюються на справжні острівці спокою і затишку. Масштабність художнього мислення виливається у неповторні триптихи – на полотні зображені мальви-обереги та тендітні кульбабки, як відображення сонця і всепереможності світла. 

У творчості Валерія Олександровича гостро резонують трагічні події з нашої історії: війни та голодомор. Через свої картини художник закликає не забувати власну історію, тримати та передавати весь отой глибинний пласт пам’яті. Але виставка «Погляд крізь час» має на меті – умиротворення душі, розкриття світу самої людини, яка має розчинитися в природі, в красі рідного краю. 

Як сказав майстер: «Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А, кажуть, вона вічна».

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно