Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

17 червня Президент України підписав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання сертифіката на придбання книг».

«Державна допомога на придбання книжок має на меті не лише активізувати український книжковий ринок, але й сприяти розвитку культури читання та популяризації української книги, зосереджуючись на молодій аудиторії», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Цей закон передбачає надання громадянам України, які досягли 18-річного віку, державної допомоги на придбання книг. Реалізація цієї програми розпочнеться вже цього року. Закон також уточнює перелік документів, необхідних для надання книгарням державних субсидій, що компенсуватимуть орендну плату за приміщення.

Державну допомогу молодь зможе використати для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, включаючи аудіофайли та видання для людей з порушеннями зору. Для цього українці, які у 2024 році досягли 18-річчя, мають скористатися Єдиним державним вебпорталом електронних послуг «Портал Дія» або мобільним додатком «Дія».

Спільними зусиллями команд МКІП, Мінцифри та УІК підготовлено Порядок  надання громадянам України державної допомоги на придбання книг. Наразі триває плідна праця над удосконаленням процедури та узгодженням цього Порядку з іншими центральними органами державної влади.

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно