Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Ростислав Карандєєв відвідав прифронтовий Краматорськ

3 липня в межах робочої поїздки в Донецьку область т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв відвідав Краматорськ. У Дитячій бібліотеці Краматорської міської ради він поспілкувався з представниками сфери культури та медіа прифронтового міста. 

Переглянути фотоальбом

Наразі в Краматорську залишилось 40% мешканців, 5,5 тисяч дітей, які навчаються дистанційно. В місті працюють 3 мистецькі школи, бібліотеки, релокований музей. Місто одне з перших перейменувало вулиці та парки в межах закону про декомунізацію. 

«Локальні проблеми у сфері культури часто типові, тому їх вирішення має бути масштабовано. Ми досить часто буваємо у регіонах, аби прямо комунікувати з представниками сфери. Під час кожної такої поїздки ми маємо унікальні дискусії, де народжуються важливі рішення для розв’язання проблем людей. Сьогодні я прошу підтримати дітей, які хочуть здобути мистецьку освіту, адже це наш людський ресурс та капітал. Ми маємо зберегти мистецьку освіту для дітей. Це беззаперечний пріоритет», – прокоментував т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв

Він також підкреслив, що було б добре відновлювати діяльність закладів культури з урахуванням інтересів та можливостей відвідувати культурні заходи військовими. 

У Краматорську представники МКІП та Донецької облдержадміністрації обговорили стан медійної сфери Донеччини. 

Найбільшим викликом для прифронтових територій є потужні передавачі, які встановлені на телевежі у Петровському районі м. Донецьк. Через це відбувається ретрансляція на тимчасово окуповану та вільну територію Донецької області понад 20 аналогових телеканалів та 24 радіопрограм російського виробництва (сигнал можна «зловити» навіть у Костянтинівці).

Під загрозою впливу цього сигналу населені пункти Покровської, Добропільської, Костянтинівської, Мирноградської, Курахівської, Селидівської, Гродівської та Новогродівської громад.   

Також через наближеність до тимчасово окупованої території Луганської області сигнал російських мовників приймається у прифронтових населених пунктах Сіверської та Званівської громад.

Одним із найвпливовіших інструментів російської пропаганди сьогодні є мережа підконтрольних окупантам Телеграм-каналів. 

За словами Ростислава Карандєєва, для України важливо створювати якісний контент, аби люди самі ним цікавились. Він зазначив: «Регіональні канали зараз більш важливі. Головне нині – мати бажання створювати якісний продукт та розмовляти з людьми про усвідомлене рішення перейти на український продукт, про пропагандистську складову».

Т. в. о. Міністра підкреслив потребу в збільшенні кількості журналістів в регіонах, аби краще висвітлювати їх життя.  

Нагадаємо, в межах поїздки в Донецьку область т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв також відвідав Слов’янськ. Переглянути фотоальбом

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги