Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії 

Сьогодні, 11 липня, в Національному музеї декоративного мистецтва України відкрилася широкомасштабна виставка «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків». 

Переглянути фотоальбом 

Експозиція представляє близько 100 робіт, серед яких твори художнього текстилю – килими, гобелени, батик, вибійка, декоративні тканини, а також панно та тарелі, виконані в техніці мозаїки соломою, писанки. Це твори з родинної колекції авторів та музейного зібрання. Побачити виставку можна до 1 вересня 2024 року.

Гостей відкриття привітав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

«Сьогодні ми тішимося з того, що можемо радіти творам фактично цілої династії Саєнків, яка не лише зберегла традиції, а й примножила їх. Нині дуже важливо, щоб унікальна практика, джерелом якої є українське народне мистецтво, переходила з покоління в покоління», – сказав він.

За значні заслуги у зміцненні української державності, вагомий особистий внесок у розвиток мистецтва та сумлінне виконання професійного обов’язку Ростислав Карандєєв вручив орден княгині Ольги І ступеня мисткині декоративного мистецтва, мистецтвознавиці Ніні Олександрівні Саєнко. 

«Для мене це висока честь і я безмежно вдячна за те, що держава оцінила мої скромні здобутки як у мистецтві, так і в мистецтвознавстві та суспільному житті. Бо так складається, що ми не тільки творимо мистецтво, а й презентуємо українське мистецтво в Україні й далеко за її межами. Таким чином ми підтримуємо і утверджуємо нашу національну культуру та ідентичність. Сьогодні це особливо важливо», – зазначила Ніна Саєнко.

Виставка – це ювілейна ретроспектива творчості трьох поколінь мистецької родини: Олександра Саєнка (1899–1985) з нагоди 125-річчя від дня народження, його доньки Ніни Саєнко, заслуженої діячки мистецтв України, та онуки Лесі Майданець-Саєнко, професорки Київської академії декоративно-прикладного мистецтва й дизайну імені Михайла Бойчука, які продовжують справу видатного митця.

Твори митців показують не лише тенденції часу, потужний шлях становлення українського декоративного мистецтва, а й актуальні та сміливі інтерпретації, витримані в національному стилі.

Творчість мистецької династії Саєнків – це приклад розвитку українських традицій, спадкоємності поколінь, вагомих досягнень національної культури.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги