Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Ростислав Карандєєв зустрівся з представниками єврейської громади США щодо співпраці у питаннях захисту культурної спадщини

19 червня у МКІП відбулась зустріч т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з представниками єврейської громади Сполучених Штатів Америки. Сторони обговорили перспективи розвитку єврейської культури в Україні, а також співпрацю щодо захисту культурної спадщини від російської агресії.

Переглянути фотоальбом

Фото Антоніни Вишневської

«Єврейська культурна та історична спадщина є невіддільною та органічною частиною історичної спадщини України. Спільне існування та культурні контакти між нашими народами мають тисячолітню традицію. Сьогодні через російську агресію в нашій країні страждають всі пам’ятки, незалежно від етнічної та культурної ідентифікації.  Важливо захистити все це надбання. Адже його важливо зберегти для наших нащадків. Саме тому українці та євреї в лавах Збройних сил України разом захищають українські землі від ворога», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

У багатьох містах і містечках Україні збереглись єврейські кладовища,  синагоги та святі для єврейської історії місця. Багато з них мають статус пам’яток культурної спадщини й перебувають під державною охороною. Одним з таких центральних місць пам’яті є Бабин Яр у Києві, який має статус Заповідника. Також важливими є місця паломництва єврейського народу в Умані, Меджибожі, Белзі та ін. 

Під час зустрічі йшлося, зокрема, про захист могили Цадика Нахмана, яка є в комунальній власності Уманської міської ради. Визначне місце занесене до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Сьогодні це пам’ятка історії місцевого значення, що розташована на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». 

Нагадаємо, основою для співпраці та діалогу в сфері збереження єврейської культурної спадщини є Закон України про охорону культурної спадщини та угода 1994 року між Урядами США та України «Про захист та збереження культурної та природної спадщини».

Серед учасників зустрічі: виконавчий директор Об’єднаних єврейських організацій Вільямсбурга та Північного Брукліну Рабин Девід Нідерман; Рабин синагоги Бреслова в Монро та декан єшиви Кол Арья Рабин Хескель Кофман; бізнесмен і громадський лідер Вільямсбургу, Нью-Йорк Їсохер Кофман; бізнесмен і громадський лідер Боро парк, Нью-Йорк Абрахам Кофман; член правління Благодійної організації «Історико-культурний центр міста Умані» Аба Голдбергер; виконавчий директор Благодійної організації «Історико-культурний центр міста Умані» Ірина Рибницька

Вас може зацікавити

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка