Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Роз’яснення щодо реєстрації статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра» в складі ПЦУ

Інформація про нібито передачу Києво-Печерської Лаври Православній Церкві України не відповідає дійсності. Наразі мова не йде про передачу монастиря ПЦУ. Про це заявив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Насправді відбулась реєстрація юридичної особи ПЦУ на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», в монастирі, який знаходиться навпроти території Верхньої Лаври і входить до відання заповідника», – пояснив Міністр.

Він також надав більш детальне пояснення з юридичної сторони.

Юридична особа «СВЯТО-УСПЕНСЬКА КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА /ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР/ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ» з кодом ЄДРПОУ 14351528 зареєстрована багато років тому та функціонує за адресою вул. Лаврська, 15 (Нижня Лавра).

Новостворена юридична особа «СВЯТО-УСПЕНСЬКА КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА (ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР) УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)» з кодом ЄДРПОУ 45081205 зареєстрована за адресою вул. Лаврська, 14 (Церква Феодосія Печерського, що безпосередньо поруч із Верхньою Лаврою). На це є належна згода Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

«Подані для реєстрації нової юридичної особи документи відповідають чинному законодавству. Законодавство забороняє реєстрацію тотожних назв, але схожі назви дозволені. Реєстрація нової юридичної особи не створює нових майнових прав. Церква Феодосія Печерського та корпуси в межах мурів довкола неї перебували в користуванні ПЦУ і до реєстрації в ньому нової юридичної особи ПЦУ», – роз’яснив Олександр Ткаченко.

Міністр також нагадав, що власність всієї Києво-Печерської Лаври знаходиться у володінні держави, але обтяжена угодами укладеними в різні часи та на різних умовах. Так, згідно з рішенням РНБО, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Національна академія мистецтв України позбавила звання академіка Михайла Резніковича

Національна академія мистецтв України позбавила звання академіка Михайла Резніковича