Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Сім місяців повномасштабної війни: росія спричинила руйнування щонайменше 270 споруд релігійних спільнот України

За інформацією Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, з 24 лютого по 20 вересня 2022 року щонайменше 270 релігійних споруд у 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу росії. 

Зруйновано, зокрема, церкви, мечеті, синагоги, Зали Царства, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

5 із 270 ушкоджених внаслідок атаки рф споруд – мусульманські, 5 – юдейські, решта 260 – християнські.

30 належать протестантським спільнотам, 21 – Православній Церкві України (ПЦУ), чотири – Римсько-Католицькій Церкві (РКЦ), три – Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). 66 споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

52% (136 об’єктів) зі 260 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ). 

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (67) та Луганській (58) областях. Після них ‒ Київська (43) та Харківська (35) області.

Ознайомитися з даними інтерактивної мапи за підсумками моніторингу, що робить Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР) можна тут.

Важливо: інформацію та світлини про ушкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення до України для релігійних спільнот можна надсилати на [email protected]. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Окрім того, зареєструвати свідчення можна на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Це важливо для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією.  Переглянути зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна тут.

Звертаємо увагу, що документування порушень прав людини та воєнних злочинів росії, зокрема тих, які є порушенням Конвенції про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту, здійснює також Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр». Незалежно від релігійної чи етнічної ідентичності людини, КРЦ пропонує допомогу в супроводі справ у національних компетентних органах України, а також у міжнародних механізмах (Спецдоповідачі ООН, РПЛ, ЕМРІП ООН, ЮНЕСКО, ОБСЕ тощо). Усіх, хто володіє інформацією про злочини рф в Україні, КРЦ запрошує заповнити опитувальник та надіслати на електронну пошту [email protected].

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»