Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Сьогодні надважливо зберегти людей культури у Донецькій області, – Ростислав Карандєєв

3 липня в межах робочої поїздки в Донецьку область т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв та представники МКІП зустрілися з представниками сфери культури Слов’янської територіальної громади.

Переглянути фотоальбом

Серед присутніх: працівники Слов’янської міської публічної бібліотеки, школи мистецтв, краєзнавчого музею, центру культури та довкілля, місцевого відділу культури та громадських організацій, представники МКІП та Слов’янської міської військової адміністрації.

«Попри війну, життя у Слов’янську продовжується, хоча більшість людей на вулицях – військові. Ми знаємо про проблеми релокованих закладів та тих, хто працює на прифронтовій території. Це питання евакуації музейних фондів, втрата кадрів та багато інших. Та попри все це, маємо продовжувати  працювати. Саме культура створює картину місцевості. Сьогодні надважливо зберегти людей, забезпечити безперервність мистецької освіти наших дітей. Адже саме за їхнє майбутнє в Україні ми боремось», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Він закликав колег звертатись із конкретними запитами та пропозиціями до МКІП. Т. в. о Міністра підкреслив, що нині Міністерство працює над тим, аби змінити підхід до бронювання працівників сфери, а також над визнанням закладів культури критичними для життєзабезпечення регіону.   

«Ми підтримуємо культуру, бо не маємо права втратити покоління», – зазначив заступник Голови Донецької ОДА Олександр Шевченко. 

У Слов’янську представники МКІП вшанували пам’ять загиблих захисників на Алеї Пам’яті. Вона була створена біля адміністративної будівлі Слов’янської міської військової адміністрації й присвячена загиблим слов’янцям – героям сучасної російсько-української війни. На Алеї увічнено пам’ять про 85 військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України, волонтерів. На жаль, Алея Пам’яті доповнюється новими іменами.

Представники МКІП також ознайомились з роботою під час війни підприємства «Керамфарфор» та поспілкувались з керамістами області. 

«Ця кераміка – душа регіону. Ми дуже зацікавлені в збереженні унікальних речей, які, зокрема, виробляються на підприємстві. Нині ми активуємо контакти з міжнародними партнерами, ЮНЕСКО для збереження нематеріальної культурної спадщини. Буду пропонувати колегам-управлінцям створити спільну програму підтримки та збереження унікальних креативних форм діяльності. Адже збереження етнічної складової регіону, самих майстрів керамічної галузі може підтримати й економіку регіону», – зазначив Ростислав Карандєєв. 

Загалом розвиток виробництва кераміки у Донецькій області був зумовлений доступністю сировини, а також наявними в окремих районах області традиціями. Нині, за оперативними даними Слов’янської міської ради, в Слов’янську залишилося близько 150 керамістів.

Відтак МКІП розгляне питання про створення робочої групи щодо підтримки кераміки Слов’янська та щодо подання цього елемента для надання йому статусу елемента культурної спадщини ЮНЕСКО. 

Крім того, в межах візиту на Донеччину т. в. о. Міністра поспілкувався з головою Громадської організації «Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» Олексієм Юковим. Організація займається пошуком загиблих і безвісти зниклих осіб. 

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно