Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Триває робота із системного вдосконалення законодавства про охорону культурної спадщини 

10 липня відбулась зустріч голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, заступниці голови Комітету Євгенії Кравчук, представників Бюро ЮНЕСКО в Україні на чолі з К’ярою Децці Бардескі, фахівців Міністерства культури та інформаційної політики України на чолі з т. в. о. Міністра Ростиславом Карандєєвим, а також представників Аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» й проєкту RES-POL.

Під час зустрічі йшлося про аналіз та синхронізацію українського законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

Голова Комітету Микита Потураєв висловив вдячність ЮНЕСКО за можливість залучення найкращих експертів у сфері охорони культурної спадщини до удосконалення українського законодавства. Зокрема узгодження потребують норми, що містяться в Законах «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», «Про охорону археологічної спадщини», «Про музеї та музейну справу», «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук наголосила, що в умовах нинішньої боротьби важливим здобутком стало виокремлення теми культури як самостійного сегмента, проти якого здійснюється агресія з боку російської федерації та який потребує допомоги у відновленні.

Цю думку підтримала і керівниця Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі. Очільниця інституції також зазначила, що це вперше в такому масштабі культурна сфера інтегрована в програму відновлення країни і розглядається світовою спільнотою не лише як фактичні заклади чи сфера розваг, а більш глибинно, охоплюючи, зокрема, питання національної ідентичності.

«Тішимось з того високого рівня партнерства, який ми маємо з ЮНЕСКО зараз, тому вкотре наголошую, що тільки поєднання зусиль дає результат», — наголосив під час зустрічі т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

Нагадаємо, раніше Бюро Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури провело конкурс щодо реформування та забезпечення виконання законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Відбір виграв Аналітичний центр «Інститут законодавчих ідей». Представниця цього Центру Анастасія Пеценчук, яка також долучилась до зустрічі, запевнила, що аналітики докладуть максимум зусиль для вчасного і якісного виконання необхідних завдань.

За словами головної експертки сектору культурної спадщини у проєкті RES-POL Ольги Сагайдак, проєкт також спрямований на дослідження проблем сфери культурної спадщини. Аналітична частина роботи вже закінчилась.  І станом на зараз окреслено 40 істотних питань політик, актуальних для галузі.

Загалом, як зазначають депутати із Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, для ефективної роботи в законодавчому полі  варто працювати за такими напрямками:

— аналіз практики реалізації законодавства у сфері охорони культурної спадщини, дослідження проблем сфери;

—  написання законопроєкту / законопроєктів;

— консультування;

—  вивчення громадської думки, адвокатування, промоція змін.

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно