Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві стартував Форум про охорону культурної спадщини в умовах розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних

Події

Сьогодні, 1 листопада, розпочався Всеукраїнський науково-практичний форум на тему: «Сучасні виклики у сфері охорони культурної спадщини в умовах розвитку НІГД». Захід організовано за ініціативи Київського національного університету будівництва і архітектури та за підтримки МКІП.

Форум є платформою для обміну досвідом серед широкого кола фахівців з метою створення спільної політики та методології щодо інтеграції інформації про десятки тисяч об’єктів культурної спадщини в Україні до Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД).

На відкритті Форуму т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв  підкреслив, що захід є важливим кроком на шляху до створення науково обґрунтованої та ефективної системи управління об’єктами культурної спадщини. Він додав, що для досягнення цієї мети важливо використовувати сучасні технології в галузі геопросторових даних і цифрових технологій.

«З початком повномасштабного вторгнення росія цілеспрямовано знищує культурну спадщину України, яка включає культурні пам’ятки та об’єкти культурної інфраструктури. Нашим пріоритетним завданням є зберегти українську спадщину. МКІП активно працює над розробленням нормативно-правових актів, що регулюватимуть створення науково-проєктної документації у сфері охорони культурної спадщини та наповненням системи актуальною інформацією про об’єкти культурної спадщини. Форум надасть можливість удосконалити механізми розв’язання цієї проблеми», – підкреслив він.

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно