Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» відбулася стратегічна сесія для керівників міністерств і держслужб

Керівники міністерств і державних служб взяли участь у дводенному воркшопі «Координація. Спроможність. Сталість», проведеному у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?». Від Міністерства культури та інформаційної політики на заході був представлений заступник Міністра з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Ціль воркшопу – концентрація та об’єднання ініціатив і пріоритетних проєктів окремих міністерств і державних служб, міжнародних партнерів і неурядового сектору задля забезпечення міжвідомчої взаємодії органів виконавчої влади у розробці та втіленні у практику конкретних механізмів доступності психосоціальної послуги, гарантованої державою, громадянам, які її потребують. Тестування та фахова експертиза проєктів, що в підсумку мають забезпечити маршрутизацію та супроводження отримувача психосоціальної послуги від пункту його першого звернення аж до надання повного пакету необхідної клієнту допомоги.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну, поміж усього іншого, продовжує бути джерелом потужного стресу, що завдає колосальної шкоди ментальному здоров’ю громадян.

«Міністерства наразі розробляють власні програми у сфері психологічної допомоги. Але щоб кожен напрям спрацював якнайкраще, потрібно скоординуватися й об’єднати зусилля. Досвід війни – це спільна велика травма і наш біль. Боротьба триває. Саме в такі часи розумієш, наскільки важливою є робота держави у формуванні єдиної політики з ментального здоров’я нації. Дякую Першій леді за її сміливість говорити про проблему ментального здоров’я нації на світовому рівні», – заявила віце-прем’єр-міністерка України Ірина Верещук.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?» обумовлена необхідністю надання психосоціальної підтримки щонайменше 15 мільйонам українців, які, за даними Міністерства охорони здоров’я відчуватимуть погіршення психоемоційного стану різного ступеня важкості.

Мета програми:

1) навчити українців піклуватися про ментальне благополуччя і «бути у себе на часі»;

2) створити дієву державну систему повсюдної психосоціальної підтримки та супроводження для громадян, які потребуватимуть фахової допомоги.

«Коли ми будемо чітко розуміти, як і куди потрапляє людина, хто це фінансує, яка якість послуг, хто їх надає і за якими протоколами… Якщо подумаємо про всі ці наче дрібні, механічні, технічні речі, тільки тоді у нас з’явиться послуга – ЯКІСНА послуга», – підкреслила заступниця голови Офісу Президента України Юлія Соколовська.

Супроводження розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» забезпечує Координаційний центр психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги при Кабінеті Міністрів України.

Більше інформації на спеціальній сторінці «ТИ ЯК?».

Facebook, Instagram, Telegram, Viber – тут зібрані техніки самодопомоги та підтримки людей поруч, зокрема у відеоформатах, у PDF-Аптечці, онлайн- та офлайн-ресурси, щоб звертатися за допомогою до перевірених, контакти гарячих ліній – для дзвінків в Україні та за кордоном тощо.

Вас може зацікавити

Національна академія мистецтв України позбавила звання академіка Михайла Резніковича

Національна академія мистецтв України позбавила звання академіка Михайла Резніковича

У Харкові на базі ХНАТОБ запрацював «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ»

У Харкові на базі ХНАТОБ запрацював «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ»