Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У МКІП обговорили критерії відбору членів наглядової ради УКФ від міністерства

Т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів онлайн-зустріч з представниками культурно-мистецької спільноти, під час якої обговорили критерії відбору кандидатів до  наглядової ради Українського культурного фонду від МКІП. 

«Ми маємо забезпечити рівний доступ до ресурсів, які сьогодні надає держава. І це можна зробити, залучивши до прийняття рішень людей, які матимуть мандат довіри, працюватимуть чесно та в інтересах усієї спільноти», — наголосив Ростислав Карандєєв.

До зустрічі доєдналися понад 50 представників культурно-мистецької спільноти. Під час обговорення учасники висловили власні погляди на те, яким критеріям має відповідати кандидат на членство в наглядовій раді Фонду.

Зокрема, прозвучали рекомендації залучити до складу наглядової ради осіб, які мають досвід корпоративного управління, побудови успішних культурних інституцій, залучення іноземних ресурсів та вміння вести переговори з донорами. Також, на думку учасників зустрічі, необхідно дотримуватися гендерного балансу та представництва у складі ради різних регіонів України. 

«Окрім критеріїв, повʼязаних із професійною діяльністю кандидатів, ключовими вимогами до членів наглядової ради УКФ мають бути порядність і доброчесність» —  додав т. в. о. Міністра.

Відповідно до Закону України «Про Український культурний фонд», Наглядова рада УКФ складається з дев’яти осіб – двох осіб, визначених Офісом Президента України, двох осіб, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, двох осіб –  представників закладів культури, двох осіб  – представників громадських об’єднань та Голови Фонду (за посадою).

Склад Наглядової ради Фонду як визначає закон формується з осіб, компетентних у сфері культури, які мають бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності. Членами Наглядової ради Фонду, які є представниками закладів культури та громадських об’єднань, не можуть бути особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги