Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрився фестиваль «Жива культура – живий світ»

Сьогодні, 30 вересня, відбулося відкриття фестивалю «Жива культура – живий світ» у Національному музеї народної архітектури та побуту України. Подія присвячена 20-ій річниці Конвенції ЮНЕСКО 2003 року про охорону нематеріальної культурної спадщини. 

Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв звернувся з вітальним словом до організаторів та учасників заходу і подякував усім за активну участь у збереженні та розвитку нематеріальної культурної спадщини України.

«Конвенція, яку Україна ратифікувала 15 років тому, ставить перед нами завдання та зобов’язання берегти те, чим багата українська нація. І ми вже зараз можемо констатувати, що включено 77 елементів нематеріальної культурної спадщини до Національного переліку, 5 з них вже в списку ЮНЕСКО, а ще 3 подано на внесення. Цей потужний процес триває, і це є гарантією того, що ми не забудемо і будемо розвивати наші унікальні мистецькі практики», – підкреслив Ростислав Карандєєв.  

Він також закликав залишатися вірними своїм національним традиціям, поширювати знання про унікальні елементи національної культурної спадщини та гордо представляти українську культуру у світі.

«Ми відчуваємо необхідність не лише в збереженні цінних національних практик, але й у їх популяризації у всьому світі. Наша мета – поділитися зі світом унікальними надбаннями та практиками українського народу»,зазначив Ростислав Карандєєв

На фестивалі представлені елементи української нематеріальної культурної спадщини, які вже включені до списку всесвітньої спадщиною ЮНЕСКО: петриківський декоративний живопис, козацькі пісні Дніпропетровщини, Косівську мальовану кераміку, кримськотатарський орнамент “орьнек”, а також культуру приготування українського борщу. 

Під час заходу заступник голови Національного банку України Олексій Шабан презентував монету, присвячену українському борщу. 

Фестиваль проходить під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного музею народної архітектури та побуту України, Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, за підтримки Дніпропетровської ОВА, Київського кобзарського цеху, Фонду «МХП-Громаді», Асоціації «Дивись українське», ГО «Алєм», компанії Zinteco та «Кримський дім» ДП.

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури