Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» новий в. о. генерального директора

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» віднині новий в.о. генерального директора. Ним став Максим Остапенко, колишній очільник Національного заповідника «Хортиця».

Відповідний наказ сьогодні, 14 квітня, підписав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Максим Остапенко є фахівцем в галузях охорони пам’яток історії та культури, музеєзнавства, археології, реставраційних робіт, співавтор дослідження та реставрації унікальних об’єктів підводної спадщини. 

З початку повномасштабного вторгнення, науковець став до лав ЗСУ, нині ж продовжить тримати культурний та релігійний фронти. 

Максим Анатолійович є кандидатом історичних наук, автором понад 30 наукових праць з історії острова Хортиця та Нижнього Подніпров’я, питань збереження вітчизняної культурної спадщини. Кандидатську дисертацію захистив за темою «Населення скіфського часу Дніпровського Надпорожжя».

З 2005 року почав працювати заступником директора у Національному заповіднику «Хортиця». Утім, вже за кілька років Максим Остапенко очолив установу на посаді генерального директора. Окрім того, він був співавтором проєктів музеєфікації пам’яток Національного заповідника «Хортиця» в межах програм Інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури та туризму України і куратором будівництва історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця». 

Вас може зацікавити

Міністерство культури та інформаційної політики ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток України

Ростислав Карандєєв обговорив з представницями Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» майбутню співпрацю з промоції української культури