Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна отримала оригінал сертифікату ЮНЕСКО про включення борщу до списку всесвітньої нематеріальної спадщини

Міністерству культури та інформаційної політики України урочисто передали  оригінал сертифікату ЮНЕСКО про включення елементу «Культура приготування українського борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Передача документу відбулася вчора, 6 грудня, під час IV засідання Бюро Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

«Серед численних складних робочих питань трапляються і такі приємні моменти. Радіємо цьому досягненню України на світовій арені та активно працюємо над новими», 

– сказала Катерина Чуєва, членкиня Національної комісії у справах ЮНЕСКО та заступниця Міністра культури та інформаційної політики. 

Крім керівників секторів Нацкомісії, у засіданні Бюро взяли участь координаторка зі зв’язків з громадськістю Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі, представники експертного середовища, Артист в ім’я миру ЮНЕСКО Герман Макаренко. 

Під час засідання було розглянуто низку робочих питань, зокрема, підсумки роботи Нацкомісії за 2022 рік, взаємодію з ЮНЕСКО,  плани роботи на наступний рік, а також протидію агресії рф. 

Учасники обговорили підготовку участі української сторони у 42-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (листопад 2023 року), висування кандидатури України до Виконавчої ради ЮНЕСКО на період 2025-2029 роки, перспективи внесення до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у надзвичайному порядку об’єктів, що знаходяться у Попередньому списку ЮНЕСКО (UNESCO Tentative list).

Нагадаємо, раніше український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Відповідне рішення ухвалили 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини.

«Перемога у війні за борщ – наша! Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що «книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати» і взагалі наш борщ – це «прояв екстремізму та нацизму», цей «прояв екстремізму» тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО»,

– повідомив тоді міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Facebook.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»