Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Український інститут книги представить національний колективний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку у Німеччині, який триватиме з 27 до 30 квітня. На знак підтримки України в умовах війни з росією організатори Лейпцизького книжкового ярмарку надали безкоштовний стенд D307 площею 110 м².

Основною темою українського стенда є експозиція «Зруйнована бібліотека», що містить меблі зі зруйнованих бібліотек України. Гасло «Sensitive Content» («Чутливий вміст») привертає увагу міжнародної спільноти до руйнування українських бібліотек, яке відбулося внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України.

«На Лейпцизькому книжковому ярмарку УІК представить експозицію «Зруйнована бібліотека», з якою вперше вийшов цього року на книжковому ярмарку в Лондоні. Після початку повномасштабного вторгнення ми щодня перебуваємо в реальності, свідчення якої в соціальних мережах приховуються як «Sensitive Content». Ми переконані, що маємо доносити свою правду про нашу реальність не для того, щоб вражати тих, хто нас підтримує, а для того, щоб свідчити про злочини, які щодня вчиняють росіяни проти українців та української культури. Сповнені нового досвіду війни, ми пишемо й видаємо книжки. У проєкті Дарії Білої та Софії Гупаловської на українському стенді — нові книги з України поряд із меблями зі зруйнованих унаслідок російських обстрілів українських бібліотек. Крізь білу фарбу, що пом’якшує реальність, проступають понівечені війною бібліотечні меблі та книги. Ми пом’якшуємо дійсність, щоб жити далі, але вона промовляє, зокрема, крізь нові українські книжки. Доступна для сприйняття та обговорення правда про війну має звучати, доки Україна не позбудеться колонізаційної експансії росії», — переконана директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Українська програма відбудеться завдяки підтримці Goethe-Institut в Україні.

«Лейпцизький книжковий ярмарок є важливою платформою для наших українських партнерів з культури, медіа та видавничої сфери, які вже понад рік роблять надзвичайно важливий внесок у протистояння брутальній агресії проти України. Ми вдячні, що книжковий ярмарок надає сцену для українських голосів, де Goethe-Institut може представити свою спеціальну програму «Пам’ятати / Переосмислювати / Відбудовувати». Тут українські та німецькі інтелектуали протягом чотирьох днів обговорюватимуть питання, які й через рік після повномасштабного вторгнення все ще залишаються в центрі уваги. Важливо дати імпульси для нового осмислення історії, суспільства та культури України та закласти підвалини для того, щоб цю велику та важливу країну сприймали як незалежного та динамічного європейського сусіда, яким вона, власне, завжди і була. Програма стала можливою завдяки співпраці з Лейпцизьким книжковим ярмарком, Федеральною агенцією політичної освіти, Українським інститутом книги, Мистецьким Арсеналом, Українським інститутом та Віденським Інститутом наук про людину», — розповідає Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.

Близько 200 назв книжок на стенді представлять сім українських видавництв: «Час Змін Інформ», «Фабула», «Час майстрів», «Саміт-книга», «Білка», «Українське Ательє Культури та Спорту», «АртЕк». Протягом усіх днів ярмарку здійснюватиметься роздрібна торгівля, тож відвідувачі зможуть придбати бажані українські видання.

У програмі Лейпцизького книжкового ярмарку Україну представлятимуть журналістка, письменниця Сабіна Адлер, письменниця Софія Андрухович, культурна критикиня, журналістка, кураторка та перекладачка Катерина Ботанова, перекладачка Неля Ваховська, кінорежисерка Оксана Карпович, культурна менеджерка та перекладачка Євгенія Лопата, письменник та волонтер Андрій Любка, перекладачка та журналістка Катерина Міщенко, заступниця директора Українського інституту книги Олена Одинока, артменеджерка, кураторка сучасного мистецтва Олеся Островська-Люта, поет, журналіст, правозахисник Ігор Померанцев, поет, перекладач, філософ, теоретик культури Овідіу Тішінделяну, редакторка, літературна критикиня Наташа Фрейндель.

Національний стенд України з власною програмою заходів буде представлений завдяки спільним зусиллям Лейпцизького книжкового ярмаркуУповноваженого федерального уряду з питань культури та ЗМІNeustart KulturУкраїнського інституту книгиGoethe-Institut в УкраїніМіністерства культури та інформаційної політики УкраїниПосольства України у Федеративній Республіці НімеччинаУкраїнського інститутуКнижкового Арсеналу, видавництва Meridian Czernowitz, Віденського Інституту наук про людину та Федеральної агенції політичної освіти Німеччини.

Вас може зацікавити

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

Французький дух у серці України: Харків долучився до святкування Дня взяття Бастилії

Французький дух у серці України: Харків долучився до святкування Дня взяття Бастилії