Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Укрпошта та Міністерство культури та інформаційної політики презентували поштові марки «Скарби Криму. Повернення»

Сьогодні, 10 липня, Укрпошта спільно з Міністерством культури та інформаційної політики презентувала лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення», випущений  за проєктом «Власна марка». Поштовий випуск присвячений відкриттю виставки «Скарби Криму. Повернення», яка вже розпочала свою роботу 5 липня у Скарбниці Національного музею історії України за підтримки МКІП, благодійного фонду BGV та ГО «Інститут публічних комунікацій». Експозиція буде представлена у музеї до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

Переглянути фотоальбом

У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу проти росії на міжнародній правовій арені: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення нижчих судових інстанцій про повернення на батьківщину 565 артефактів виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі під час окупації півострова. Цінні предмети, знайдені під час археологічних досліджень Криму впродовж XIX-XXI століть, містять давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські знахідки. 

Поштовий набір «Скарби Криму. Повернення» складається з маркового аркуша з дев’яти марок, кожна з яких містить зображення древнього артефакту, представленого в експозиції, та художнього конверта з відбитком штемпеля спецпогашення. 

Випуск марок і конвертів супроводжувала урочиста церемонія погашення, в якій взяли участь: генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук. 

«Марки Укрпошти мають здатність передбачати події. Сьогодні ми презентуємо марку, яка називається «Скарби Криму. Повернення». Випускаючи цю марку, ми кажемо про повернення скарбів на територію України, але хочеться вірити, що це повернення скоро відбудеться в усіх сенсах цього слова. Ми доб’ємося справедливості, і скарби Криму обов’язково повернуться додому під український прапор», – зазначив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.

«Марки вже давно стали мистецькими творами та засобами для промоції всього українського у світі. Дякую Укрпошті за проявлений інтерес до унікальної колекції повернутих експонатів, які сьогодні представлені на виставці «Скарби Криму. Повернення» та до захисту української культурної спадщини, значущою частиною якої є спадок Криму. Об’єднавши зусилля, ми досягнемо мети», – зазначив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

«Нам хотілося, щоб всі громадяни України побачили цю виставку. «Укрпошта» створила унікальну можливість долучитися до неї, представивши марки й хоча б таким чином люди зможуть побачити унікальні експонати, присвячені історії України та Криму», – підкреслив генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

Додаткова інформація:
Поштовий набір «Скарби Криму. Повернення» містить номерний марковий аркуш із дев’яти марок та художній конверт формату С6 з маркою і відбитком штемпеля спецпогашення. Ціна комплекту – 600 гривень. Тираж – 565 примірників, що відповідає кількості експонатів виставки. Дизайнер аркуша і конверта – Дарʼя Цикунова. Випуск здійснено за участі Міністерства культури та інформаційної політики України. Цього ж дня на київському головпоштамті (вул. Хрещатик, 22) впродовж дня триватиме спецпогашення «Скарби Криму. Повернення».

Вас може зацікавити

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Заява МКІП щодо інформації, оприлюдненої КМДА про незаконне знесення «Садиби Зеленського»

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно