Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд схвалив проєкт Указу Президента про стипендії для дітей двох загиблих журналістів

13 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проєкт Указу Президента “Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку із виконанням професійних обов’язків”.

Документом пропонується встановити стипендії дітям журналістів Віктора Гурняка та Олександра Чернікова – Юстині Гурняк (2012 року народження) та Олені Черніковій (2014 року народження).

Стипендії призначаються і виплачуються дітям до 18 років, а дітям з інвалідністю — до 23 років.

Віктор Гурняк загинув 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряда, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блок-посту поблизу селища Сміле Слов’яносербського району Луганської області. Його було посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Навіть на полі бою Гурняк продовжував активну журналістську діяльність.

Його роботи були розміщені на виставках у Польщі, Естонії та Німеччині. Зокрема, фотовиставку Віктора Гурняка з майже півсотнею світлин з лінії фронту, визволених та окупованих міст зі Сходу України «Донбас: війна та мир» відкрили 10 грудня 2014 року у Європарламенті. З 16 по 31 січня 2015 року в Українському національному музеї в Чикаго (США) пройшла фотовиставка авторських робіт «Віктор Гурняк: дорога з Майдану».

22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув боєць 9-ї роти 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади Олександр Черніков (позивний «Репортер»). За життя він працював журналістом у телепрограмі «Губернські хроніки» на 9 телеканалі Дніпра. Багато глядачів запам’ятали його як автора та ведучого програми «Тема тижня», що виходила на 51 каналі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії.

Екіпаж БМД, в якому «Репортер» був оператором-навідником, знищив, як мінімум, одну одиницю ворожої техніки. Олександр Черніков посмертно був відзначений орденом «За мужність» III ступеня. У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю. 6 грудня 2016 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, де навчався Олександр Черніков, було урочисто відкрито меморіал на його честь.

Вас може зацікавити

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка