Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд затвердив порядок консультацій органів влади з представниками корінних народів України

Відтепер всі рішення, які прийматиме Кабмін, що зачіпають права та інтереси корінних народів України, обговорюватимуться за участю їх представників. 

Уряд затвердив Порядок проведення консультацій органів виконавчої влади з представницькими органами корінних народів України. Відповідні зміни внесли й до Регламенту Кабінету Міністрів України.

«Ми бачимо з історії, не одну сотню років особливості культури й ідентичність кримських татар, караїмів та кримчаків — корінних народів Криму, намагалися штучно знищувати. Попри все, сьогодні сила української держави — в єдності українців та в нашій культурній різноманітності. Україна і далі всебічно захищатиме права корінних народів»,  — зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, корінний народ України — це етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України. Корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми та кримчаки.

Вас може зацікавити

У Національній бібліотеці для дітей провели захід до 95-річчя з дня народження киргизького письменника Чингіза Айтматова

З Херсонської бібліотеки імені Олеся Гончара перевезли до Миколаєва близько 26 тисяч примірників видань